کد خبر : ۳۴۴۰۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس :

دستگاه های نظارتی نسبت به اجرای قانون منع به کارگیری باید حساس باشند

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: این پیشنهاد که هر دستگاه اسامی، میزان بازنشستگی و تغییر وضعیت بازنشستگان را منتشر کند، پیشنهاد بسیار خوبی است چون باعث شفافیت این قانون می شود اما در قانون فعلی چنین پیش بینی صورت نگرفته است.

دستگاه های نظارتی نسبت به اجرای قانون منع به کارگیری باید حساس باشند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی محمد شاعری، نماینده بهشهر با توضیح مجدد قانون منع به کارگیری بازنشستگان پیرامون شبهات موجود و ایجاد شفافیت دراین قانون اظهار کرد: بعضی ممکن است بخواهند این قانون را دور بزنند. دستگاه های نظارتی مثل سازمان بازرسی و دیوان محاسبات باید نسبت به اجرای دقیق این قانون حساس باشند و ازهرگونه سوءاستفاده جلوگیری کنند.

شاعری ادامه داد: دستگاه های اجرایی نیز باید برای تنویر افکار عمومی جلوی هرگونه شبهه را گرفته و اطلاع رسانی کنند. این پیشنهاد بسیار خوبی است که هر دستگاه اسامی، میزان بازنشستگی و تغییر وضعیت بازنشستگان را منتشر کند چون باعث شفافیت این قانون خواهد شد اما قانون فعلی چنین مساله ای را پیش بینی نکرده است.

نماینده بهشهر افزود: لیست افراد بازنشسته به طور کامل در دستگاه های اجرایی مشخص است. همچنین لیست تمامی پرداخت ها توسط دستگاه های نظارتی کنترل خواهد شد. آنهایی که مشمول این قانون هستند به هیچ عنوان مستحق دریافت حقوق، دستمزد و مزایا نیستند. به کارگیری این افراد به هرشکل ممنوع و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان گفت: بعید می دانم با توجه به صراحتی که در قانون وجود دارد امکان سوءاستفاده از آن وجود داشته باشد.

کلید واژه :

دستگاه های نظارتی نسبت به اجرای قانون منع به کارگیری باید حساس باشند

،

ثبت نظرات
captcha