کد خبر : ۳۴۴۰۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

به مناسبت ایام عاشورا و تاسوعا

مراجعه ۵۵۷ داوطلب در طرح نذر خون در خراسان شمالی

مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی گفت: امسال در روزهای تاسوعا و عاشورا، ۵۵۷ نفر برای اهدای خون به مرکز ثابت خونگیری بجنورد مراجعه کردند.

مراجعه ۵۵۷ داوطلب در طرح نذر خون در خراسان شمالی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احسان روشن روان با بیان اینکه پایگاه انتقال خون خراسان شمالی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی با اجرای طرح نذر خون، اهدای خون مستمر را ترویج داد، اظهار کرد: از این تعداد مراجعه کننده، ۲۲۳ نفر با گروه های خونی خاص منفی و مثبت در طرح نذر خون شرکت و نوبت دهی شدند.

روشن روان افزود: همچنین در این دو روز ۳۳۴ نفر به منظور اهدای خون اعلام آمادگی کردند و از این تعداد ۲۰۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی با بیان اینکه شمار اهدا کنندگان خون در تاسوعا و عاشورای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۷ درصد رشد داشته است، گفت: از این تعداد مراجعه، ۲۰.۵ درصد رشد در میزان اهدا، ۷۰ درصد رشد در میزان اهدای مستمر  و ۴۴ درصد رشد در نوبت دهی را نشان می دهد.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به اینکه نیاز به خون موضوعی دائمی و مستمر است و فرآورده های خونی نیز در مدت زمان کوتاهی قابل نگهداری و استفاده هستند، طرح نذر خون می تواند در ساماندهی مراجعه مردم برای اهدای خون در ماه های محرم و صفر کمک کند.

روشن روان عنوان کرد: در این طرح کسانی که هرساله با فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورا اقدام به اهدای خون می کنند در این اقدام آگاهانه با ثبت نام اینترنتی می توانند اهدای خون را به زمان دیگری موکول کنند.

وی اظهار کرد: مردم خراسان شمالی با ثبت نام در این سامانه اینترنتی، اهدای خون را تنها به ایام تاسوعا و عاشورا محدود نکرده و در یک دوره زمانی، از ماه محرم تا پایان ماه صفر این فریضه اخلاقی و انسانی را انجام و نذر خود را ادا می کنند.

کلید واژه :

طرح نذر خون

،

خراسان شمالی

ثبت نظرات
captcha