کد خبر : ۳۴۴۰۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی؛

نظارت بر ذبح دام در ورامین و قرچک در تاسوعا و عاشورای حسینی

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان های ورامین و قرچک گفت: همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، طرح نظارت بر ذبح دام در سطح این شهرستان آغاز شده است.

نظارت بر ذبح دام در ورامین و قرچک در تاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدتقی عباسی نسیم ر اظهار داشت : همه ساله در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بسیاری از عاشقان خاندان عصمت و طهارت با ذبح دام و توزیع نذری بین عموم مردم باعث رونق بخشیدن به محافل عزاداری شهادت سید و سالار شهیدان می شوند و شبکه دامپزشکی به منظور انجام مراحل ذبح وتوزیع گوشت به صورت بهداشتی ، طرح نظارتی ویژه ای را آغاز کرده است.
وی افزود: در این طرح بر کلیه مراحل تهیه و ذبح دام در مناطق مختلف ورامین ، جواد آباد و شهرستان قرچک نظارت می شود.
عباسی گفت: در اجرای این طرح چهار اکیپ سیار و یک اکیپ ثابت مستقر در محل شبکه ، شامل دامپزشک و ناظران شبکه دامپزشکی بر ذبح دام در تاسوعا و عاشورای حسینی درسطح این شهرستان نظارت می کنند.
وی اظهار داشت: این نظارت شامل زمان تهیه دام ، حین و پس از کشتار دام انجام می گیرد تا در تمامی مراحل ذبح اسلامی تا زمان رسیدن محصول به دست مردم ، مسائل بهداشتی رعایت شود.
رئیس شبکه دامپزشکی ورامین تصریح کرد: با نظارت کارشناسان از ذبح دام دارای علائم بیماری نظیر تب جلوگیری می شود.
وی از مردم خواست تا در انجام عمل پسندیده توزیع نذورات ، مسائل بهداشتی را نیز رعایت کنند و با همکاری مستقیم با کارشناسان شبکه بهداشت ، گوشت سالم و بهداشتی را بین مردم توزیع و یا در طبخ غذا استفاده کنند.

کلید واژه :

نظارت بر ذبح دام

،

ورامین و قرچک

،

نظارت

،

ذبح دام

،

ورامین

،

قرچک

ثبت نظرات
captcha