کد خبر : ۳۴۴۰۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قرار سبز هفته سوم شهریورماه

فعالان محیط زیست به پاکسازی طبیعت رفتند

سازمان های مردم نهاد و کنشگران محیط زیست هفته سوم شهریور ماه را به انجام فعالیت های مختلفی در سراسر کشور برای حفظ محیط زیست اختصاص دادند.

فعالان محیط زیست به پاکسازی طبیعت رفتند

پایگاه خبری محیط زیست ایران، دومین دوره از جشنواره کوچه های روستا با حضور مردم، مقامات محلی و هنرمندان سراسر کشور در منطقه خرماچال روستای ماشااله آباد استان مازندران برگزار شد. زیبا سازی کوچه های روستا، اجرای مراسم آیینی، نقاشی، آشپزی و نمایشگاه صنایع دستی از برنامه های این جشنواره بود.  شرکت کنندگان در مناطق جنگلی کلاردشت که سال قبل درختان آن بریده شده بود، نهال کاشتند.

انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان به مناسبت روز پاکسازی زمین، اقدام به پاکسازی سه روستای گردکرف، زمیدان و زمیدان پایین از توابع بخش مرکزی لاهیجان کردند.

تشکل طنین پاکبانان شیروان استان خراسان شمالی برنامه شصت و دوم پاکسازی طبیعت خود را با جمع آوری فیلتر سیگار از پارک کوثر برگزار کرد.

در هشتاد و هفتمین برنامه همیاران و پاکسازان طبیعت اقلید، پاکسازی جاده ییلاقی اقلید به یاسوج همزمان با روز جهانی پاکسازی زمین انجام شد.

همیاران محیط زیست و حیوانات مشهد در استان خراسان رضوی به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین، اقدام به جمع آوری فیلتر سیگارهای بوستان غدیر جاده مشهد کردند. در این برنامه پاکسازی حدود ۵ هزار عدد فیلتر سیگار جمع آوری شد.

برنامه صد وهفتاد و یکم تشکل پاکسازان طبیعت استان با مشارکت و همراهی انجمن نهضت سبز زاگرس استان کهگیلویه و بویر احمد همزمان با روز جهانی پاکسازی زمین و برنامه ملی پاکسازی در اقصی نقاط کشورمان ایران به پاکسازی چشمه میشی در استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.

اطراف تالاب ولیعصر پلدختر با همکاری بسیجیان پایگاه مقاومت شهید موسوی روستای ولیعصر، انجمن احیاگران محیط زیست و منابع طبیعی پلدختر، دوستداران و علاقمندان محیط زیست، فرهنگیان و انجمن دارستان بخش الوار اندیمشک پاکسازی شد.

کوهنوردی و پاکسازی مسیر روستای هنجن تا یارند شهرستان بادرود استان اصفهان بوسیله گروه دوستان کوهنورد شهرستان بادرود با شعار حفاظت از محیط زیست، وظیفه همگانی است، انجام شد.

پاکسازی محوطه امامزاده پیرحسین و ورودی تنگه توریستی روستای زنجیره علیا از توابع شهرستان چرداول استان ایلام با همت اعضای انجمن ناجی بلوط زاگرس به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین پاکسازی شد.

گروه رفتگران طبیعت بهبهان استان خوزستان در صد و شانزدهمین برنامه خود به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین، پارک کار و دانش دانشجو را با شعار بهبهان شهر بدون زباله پاکسازی کردند.

اولین همایش استفاده از پسماند با هدف حفظ محیط زیست با هدف ایجاد جاذبه گردشگری با حضور کارشناسان شهرداری های اصفهان، تهران، آمل، اوشان فشم و میگون در خانه محیط زیست تهران برگزار شد. در این جلسه روشهای متداول و قابل توجه در ایجاد جاذبه های گردشگری مطرح و تکنیکهای عملی ساخت سازه های پلاستیکی با بطری به کارشناسان آموزش داده شد.

همزمان با دیگر نقاط کشورمان ایران، با همت تشکل عاشقان طبیعت سروستان، پاک سازی اطراف جاده کمربندی بین دانشگاه آزاد و خیابان رباط با حضور رئیسان منابع طبیعی و محیط زیست و معاون شهردار و نیروهای پاک بان انجام شد.

سمن حامیان طبیعت زاگرس ممسنی به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین برنامه ۱۲۶ خود را به پاکسازی طبیعت اختصاص داد.

حامیان محیط زیست و میراث فرهنگی زرند استان کرمان برای دومین سال متوالی در شهریور ماه بصورت گسترده، طرح کاغذ زباله نیست را اجرا می کنند. این گروه بعد از جمع آوری کاغذ و کتب قدیمی و تحویل به اداره بازیافت، درآمد حاصل را برای بچه های بد سرپرست و بی سرپرست هزینه کرده و مجموعه ای کامل از لوازم تحریر و لباس فرم مدرسه تهیه و اهدا می کنند. گفتنی است این طرح که در طول سال نیز با نام کاغذ زباله نیست انجام می شود.

صدو شصتمین برنامه پاکسازی انجمن ناجیان نبض زمین آذربایجان غربی به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین، در محل پارکینگ بند با حضور اعضای فعال موسسه رئیس اداره محیط زیست، معاونین اداره منابع طبیعی ارومیه و انجمن محترم معلولین برگزار شد و تمام افراد به پاکسازی منطقه از زباله پرداختند.

اعضای داوطلب موسسه عام المنفعه ی رفتگران طبیعت بهبهان، جمعیت فعالان محیط زیست استان خوزستان و پویش سه شنبه های بدون خودرو، همگام با سایر فعالان محیط زیست ایران و جهان، در رویداد جهانی پاکسازی زمین با شعار بیاید با هم انجام دهیم شرکت کرده و به توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان پرداختند.

انجمن های محیط زیستی مسجدسلیمان با حضور در منطقه گردشگری تاراز، ضمن توزیع کیسه زباله در میان گردشگران و تاکید بر پاکیزه نگه داشتن طبیعت، اقدام به پاکسازی منطقه کردند. حضور کودک ۶ ساله و بانوی ۷۰ ساله در این برنامه از نکات جالب توجه فعالیت دوستداران طبیعت مسجدسلیمان بود.

کلید واژه :

فعالان محیط زیست

،

پاکسازی طبیعت

ثبت نظرات
captcha