کد خبر : ۳۴۴۰۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رکاب زنی ۲ استاد دانشگاه از دریاچه ارومیه تا دریاچه وان

۲ استاد دانشگاه در راستای دعوت همگانی برای احیای دریاچه ارومیه مسیر رفت و برگشت از این دریاچه تا دریاچه وان ترکیه به طول ۵۹۶ کیلومتر را با دوچرخه رکاب زدند.

رکاب زنی ۲ استاد دانشگاه از دریاچه ارومیه تا دریاچه وان

پایگاه خبری محیط زیست ایران، گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری به نقل از وزارت علوم، عبدالحمید علیزاده و علی اشرف خزایی، ۲ رکابزن کرمانشاهی با هدف حمایت از احیای دریاچه ارومیه، مسافت رفت و برگشت ۶۰۰کیلومتری این دریاچه تا دریاچه وان ترکیه را در ۶ روز رکاب زدند.

این اعضای هیات علمی دوچرخه سوار که به ترتیب مسئولیت اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ریاست ستاد رفاهی دانشگاه رازی کرمانشاه را بر عهده دارند، برای افزایش توجه جامعه به وضعیت دریاچه ارومیه، نسبت به این حرکت فرهنگی و ورزشی اقدام کردند.

علی اشرف خزایی که عضوهیات علمی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه رازی است در آیین آغاز به کار این حرکت فرهنگی و ورزشی گفت: دریاچه ارومیه دومین دریاچه شور جهان و یکی از زیباترین مناطق گردشگری ایران و جهان است که امیدواریم نگاه ها بار دیگر برای نجات دریاچه ارومیه جلب شود و شاهد بازگشت آن به وضعیت خوب گذشته باشیم.

دریاچه ارومیه در قالب طرح های ستاد احیا، قراراست ظرف مدت ۱۰ سال به تراز اکولوژیک خود برسد. این دریاچه از اواسط دهه ۱۳۸۰ شروع به خشک شدن کرد و بنا بر آمار بین المللی تا سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۸۰ درصد از مساحت آن خشک شد.

کلید واژه :

استاد دانشگاه

،

دریاچه ارومیه

،

دریاچه وان

،

احیای دریاچه ارومیه

ثبت نظرات
captcha