کد خبر : ۳۴۳۹۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

یک راه ساده برای جلوگیری از حملات فیشینگ

در حالی که هکرها می توانند با هدایت شما به جای سایت واقعی به دامنه فیشینگ، حساب کاربری شما را هک کنند، با تصدیق دو مرحله ای می توان از حملات فیشینگ آن ها جلوگیری کرد.

یک راه ساده برای جلوگیری از حملات فیشینگ

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احراز هویت دو مرحله ای یک لایه امنیتی را بالاتر از نام و رمز عبور کاربر ایجاد کند که با این روش مهاجمان به راحتی نمی توانند به دستگاه های شخصی دسترسی پیدا کنند. در حالی که برخی از هکرها برای دسترسی به حساب های کاربران لینکداین حمله می کنند، اما این ای میل ها به طور خاص از دامنه tlposquatted llnked [.] com  استفاده می کنند.

حملات فیشینگ به سادگی انجام می شود؛ زمانی که کاربر یک درخواست جدید را از لینکداین دریافت می کند، با ارسال یک ای میل به شما اطلاع رسانی می شود که با کلیک کردن برروی لینک به حساب کاربری لینکداین وارد می شوید. اما به جای هدایت به لینکداین، شما را به دامنه فیشینگ llnked [.] com  هدایت و از شما درخواست می کند تا اطلاعات ورود به سیستم را پر کنید. پس از ورود به صفحه شما می توانید زمان حمله نام کاربری، رمز عبور و کوکی ها را در یک پنجره جداگانه مشاهده کنید.

هنگامی که قربانی وارد صفحه می شود، یک کد شش رقمی برای وی ارسال می شود که این ورود انجام شده در کوکی ثبت شده و بعد از درج کد اجازه دسترسی امن برقرار می شود. در همین راستا مهاجمان می توانند ورود به حساب کاربری توسط قربانی را دسترسی داشته و به راحتی رهگیری کنند. بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، در حال حاضر مهاجم برای دسترسی به کوکی قربانی نیاز به وارد شدن به وب سایت واقعی لینکداین را دارند و و بعد از آن با ابزارهای توسعه دهنده به سادگی می تواند به سیستم قربانی وارد شود.

با وجود این، حداقل 10 روش مختلف برای جلوگیری از احراز هویت وجود دارد. هم چنین آموزش ضدفیشینگ واقعا مهم است، زیرا اگر قربانی امنیت هک سیستم را هوشمندانه انجام دهد و  هکرهای کلاه سفید از گسترش تایید هویت جعلی جلوگیری کنند، آلودگی سیستم ها بسیار کاهش می یابد.

انتهای پیام

کلید واژه :

جلوگیری حملات فیشینگ

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha