کد خبر : ۳۴۳۹۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت

در آئین گل مالی از مشعل های گازی و هیزم های تهیه شده استفاده شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در برگزاری آئین گل مالی از قطع درختان خودداری شود و از راه های جایگزین مانند استفاده از هیزم های توزیع شده و مشعل های گازی استفاد شود.

در آئین گل مالی از مشعل های گازی و هیزم های تهیه شده استفاده شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهرداد فتحی بیرانوند روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: هر ساله با فرا رسیدن ایام محرم و صفر حجم زیادی از نذورات در ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف در مساجد، هیات ها و تکایای مذهبی در سطح شهر توزیع و حجم انبوهی از زباله های پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف در سطح معابر و خیابانهای شهر رها می می شود.
وی تاکید کرد که این امر می تواند ضمن به خطر انداختن سلامت شهروندان موجبات آلودگی های زیست محیطی را فراهم نماید و لازم است عزاداران حسینی و مسئولین هیات های مذهبی ملاحظات زیست محیطی را دراین خصوص رعایت نمایند.
فتحی بیرانوند از عزادران حسینی تقاضا کرد که حتی الامکان برای توزیع نوشیدنی های گرم مانند شیر و چای از لیوان های کاغذی استفاده و نسبت به جمع آوری و مدیریت پسماندها در این ایام توجه ویژه و جدی داشته باشند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: مسئولین هیات ها و تکایای مذهبی در محل توزیع نذورات، کیسه های پلاستیکی و سطل های زباله قرار داده و نظارت لازم را بر جمع آوری و جلوگیری از پخش شدن این ظروف در سطح خیابانها داشه باشند

انتهای پیام

کلید واژه :

گل مالی

،

مشعل های گازی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha