کد خبر : ۳۴۳۹۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان

48 اکیپ بهداشتی در خوزستان بر توزیع نذورات نظارت می کنند

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان گفت: 48 اکیپ بازرسی بهداشت محیط بر تهیه و توزیع نذورات تاسوعا و عاشورای حسینی در شهرستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خوزستان نظارت می کنند.

48 اکیپ بهداشتی در خوزستان بر توزیع نذورات نظارت می کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فرهاد صفدری اظهار داشت: مرکزبهداشت استان و مراکز بهداشت تابعه، طرح تمام وقت نظارت های بهداشتی بر تهیه و توزیع نذورات را اجرا می کنند و اجرای بیش از 300 ماموریت بازرسی با محوریت سلامت آب و مواد غذایی و آموزش بهداشت به متولیان در دستور کار است.
وی افزود: اکیپ های بازرسی با استفاده از دستگاههای سنجش پرتابل بازرسی مواد غذایی شامل سنجش چربی های ترانس روغن و دماسنج های لیزری و نفوذی، وضعیت سلامت نذورات را در محل بررسی می کنند و اقدامات لازم در جهت اصلاح روند تولید مواد غذایی و نذورات در صورت نیاز توسط این تیم ها به متولیان ابلاغ می شود.
صفدری بیان کرد: استفاده از آب بهداشتی در تهیه شربت ها و آشامیدنی ها، حفظ بهداشت یخ و جلوگیری از تماس یخ با سطوح آلوده مورد تاکید بهداشت است.
مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: رعایت بهداشت فردی دست اندرکاران تهیه نذورات و جلوگیری از تماس افراد متفرقه با نذورات به منظور جلوگیری از آلودگی باید رعایت شود.
وی اظهار داشت: بهترین آشایمدنی نذری شربت آبلیمو است که به علت خواص قلیایی می تواند تاثیر به سزایی در جلوگیری از بیماریهای روده ای داشته باشد.
صفدری گفت: تا حد امکان مواد غذایی سرد که نیاز به یخچال دارند مانند سالاد اولیه، شیربرنج و موادغذایی ساندویچی به علت احتمال شست و شوی بهداشتی ناکافی و تماس زیاد دست ها در تهیه نذری توصیه نمی شود.
مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: بنابراین موادغذایی گرم و پخته گزینه مناسبی برای نذری است و توزیع باید حداکثر تا 2 ساعت بعد از طبخ مواد غذایی صورت گیرد.
وی اضافه کرد: باید از افت دمای مواد غذایی در حد ولرم جلوگیری شود چون دمای 60 تا 65 درجه سانتیگراد دمای مناسب رشد میکروب های بیماری زا است.

کلید واژه :

اکیپ بهداشتی

،

خوزستان

،

توزیع نذورات

ثبت نظرات
captcha