کد خبر : ۳۴۳۹۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل هواشناسی خوزستان خبر داد:

پیش بینی وقوع گرد و غبار محلی در برخی مناطق خوزستان

اهواز - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: با توجه به افزایش سرعت وزش باد و تندبادهای لحظه ای در بعد از ظهرها، احتمال برخاستن گرد و غبار محلی مورد انتظار است.

پیش بینی وقوع گرد و غبار محلی در برخی مناطق خوزستان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد سبزه زاری اظهار کرد: طی ۲۴ ساعته گذشته رادار کشاورزی اهواز با دمای هوای ۴۸.۴ درجه سانتیگراد و ایذه با دمای هوای ۲۲.۸ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان بودند.

وی با اشاره به اینکه طی همین مدت حداقل دمای شهر اهواز ۲۸.۸ و حداکثر ۴۷.۱ درجه سانتیگراد گزارش شده ادامه داد: امروز اکثر نقاط با پدیده شرجی یا افزایش رطوبت مواجه بود که روند افزایش رطوبت به ویژه در نوار شرقی و جنوبی با شدت و ضعف تا اواخر هفته جاری نیز ادامه خواهد یافت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: همچنین با توجه به بالا بودن شاخص های ناپایداری در سطوح فوقانی جو و تقویت کم فشار سطح زمین از بعد ظهر امروز لغایت پایان وقت پنجشنبه انتظار افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و تندبادهای لحظه ای به ویژه در ارتفاعات و مناطق شمالی و شرقی استان را خواهیم داشت.

سبزه زاری بیان کرد: با توجه به افزایش سرعت وزش باد و تندبادهای لحظه ای در بعد از ظهرها احتمال برخاستن گرد و غبار محلی مورد انتظار است.

وی با اشاره به اینکه شمال دریای خلیج فارس طی سه روز آینده مواج پیش بینی شده خبر داد: از امروز لغایت پنجشنبه هفته جاری کاهش دمای یک تا سه درجه ای دما و به صورت تدریجی دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی خوزستان در پایان در خصوص میزان رطوبت در شهرهای مختلف این استان گفت: شهر اهواز با رطوبت ۸۴ درصدی، رامهرمز  ۷۷، ماهشهر ۸۸، امیدیه ۷۹، بهبهان ۸۹، شو ش ۷۹، گتوند ۵۴، هندیجان ۸۶، آغاجری ۷۷، رادار کشاورزی اهواز ۸۲، دزفول ۹۲ و شوشتر با رطوبت ۸۶  درصدی شاهد وقوع پدیده شرجی بودند.

کلید واژه :

گرد و خاک

،

ذرات معلق

،

آلودگی هوا

،

گردو غبار

،

سرطان

،

تالاب

،

میانکاله

،

خشکسالی

،

وقوع گرد و غبار محلی

،

خوزستان

ثبت نظرات
captcha