کد خبر : ۳۴۳۹۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرماندار پلدختر:

کاهش تولید گندم کشاورزان پلدختری را به زیر ۱۲ هزار تن بدلیل خشکسالی

خشک سالی باعث شده که میزان تولید گندم کشاورزان پلدختری از ۳۰ هزار تن به زیر ۱۲ هزار تن کاهش یابد.

کاهش تولید گندم کشاورزان پلدختری را به زیر ۱۲ هزار تن بدلیل خشکسالی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نعمت الله دستیاری عصر سه شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان پلدختر گفت: در خصوص خشکسالی در سال ۹۵ بالغ بر ۳۰ هزار تن تولید گندم در شهرستان داشتیم و این میزان در سال۹۶ به ۲۴ هزار تن رسید و امسال تولید گندم پلدختر زیر ١٢هزار تن بوده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد مردم شهرستان در حوزه کشاورزی مشغول به کار هستند و با مشکل خشکسالی دست به گریبان هستند، تصریح کرد: ایستگاه پمپاژ آب رنگین بان ظرفیت آبی کردن ۷۵۰ هکتار اراضی کشاورزی را دارد و در سال گذشته افتتاح شده ام یک روز هم مردم از آن استفاده نکردند.

فرماندار پلدختر یادآور شد: تاکیدی که استاندار داشتند پیگیری اجرای ایستگاه های پمپاژ آب پلدختر بود؛  این موضوع یکی از اولویت های شهرستان است و جزو پروژه های اولویت دار استان است؛ انتظار داریم ویژه به این موضوع نگاه شود.

دستیاری با اشاره به اینکه ایستگاه پمپاژ آب «ملیون» که بالای ۷۰ درصد پیشرفت داشته به لحاظ زمانی بنا است امسال افتتاح شود، ادامه داد: ایستگاه «جلگه خلج» بالای ٩٠درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ایستگاه «آمیران کوشکی» نیز بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارد.

وی خاطرنشان کرد: ایستگاه «سرنجه زیودار» که افتتاح شده ولی خط ۳ و ۴ این ایستگاه که باغات را آبرسانی می کند و بنا شد به بهره برداری برسد ولی هنوز محقق نشده است.

فرماندار پلدختر با بیان اینکه پروژه آبرسانی به دشت  «بن بازه»  نیمه تمام مانده و بعد از ۱۷ سال بخش عمده ای از امکانات آن فرسوده شده است، تصریح کرد: اجرای این پروژه یکی از مطالبات جدی روستای «چم مهر» به عنوان یکی از روستاهای کلیدی شهرستان است.

وی یادآور شد: آبرسانی به دشت واشیان نیز ۵ سال تعطیل بود که با پیگیری استاندار و نماینده مردم پلدختر، دستگاه هایی که در گمرک معطل مانده بود وارد شهرستان شد.

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

استان تهران

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

،

فلات مرکزی ایران

،

تولید گندم کشاورزان

،

کشاورزان

،

پلدختری

ثبت نظرات
captcha