کد خبر : ۳۴۳۹۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بحران آلودگی هوا در انگلیس:

هوای آلوده عمر کودکان را کاهش می دهد/ کودکان انگلیسی در معرض هوای آلوده و سمی

مطالعات نشان می دهد آلودگی هوا در کشور انگلیس به یک بحران تبدیل شده و کودکان این کشور هر روز حجم زیادی از ذرات ریز کربن و موادی که برای سلامت آن ها مضر است را جذب می کنند.

هوای آلوده عمر کودکان را کاهش می دهد/ کودکان انگلیسی در معرض هوای آلوده و سمی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از گاردین، مطالعات جدید نشان می دهد کودکان انگلستانی در طول روز مقادیر زیادی از هوای سمی و خطرناک را در مسیر مدرسه، خانه و حتی در کلاس درس دریافت می کنند.

براساس یافته های دانشگاه ماری در لندن، کودکان این کشور هر روز حجم زیادی از ذرات ریز و سیاه کربن و موادی که برای سلامت آن ها مضر است را جذب می کنند.

امی گیبز از اعضای یونیسف انگلیس این آمار را بسیار نگران کننده خوانده و گفته است: این مسئله که هر روز هزاران کودک انگلیسی حجم زیادی از مواد سمی و موادی که بر طول عمر آن ها موثر بوده را استشمام می کنند، بسیار نگران کننده و خطرناک است.

این آمار با بررسی ۲۴ ساعته ۴۰ کودک به دست آمده که براساس آن حجم زیادی از ذرات ریز کربن که از وسایل نقلیه آزاد می شود، جذب بدن کودکان شده است.

به علاوه این ذرات حتی در فضای کلاس درس و محیط بازی کودکان نیز به مقدار زیادی وجود دارد.

یافته های اخیر نشان می دهد، بحران آلودگی هوا در انگلیس تلفات و آسیب های زیادی به این کشور وارد می کند. افزایش مرگ ومیر به دلیل ابتلا به آسم و کاهش هوش و توانایی های ذهنی از جمله تاثیرات آلودگی هوا بر مردم انگلستان است. بر این اساس، کودکان انگلیسی در طول روز در معرض ۶۰ درصد آلودگی هوا قرار دارند.

به گفته محققان ذرات ریز و خطرناک کربن وارد ریه سپس جریان خون انسان شده و حتی به مغز می رسند. این ذرات بر روی ریه، رشد مغز و طول عمر کودکان و نوزادان تاثیر مستقیم ومنفی خواهند داشت.

بسیاری از مدارس به دنبال ممنوعیت تردد والدین از جاده ها و مسیرهای شلوغ برای رساندن فرزندان خود به مدرسه هستند.

اما عضو یونیسف انگلیس این ممنوعیت را غیرقابل اجرا می داند و معتقد است: نمی توان بحران آلودگی هوا در انگلیس را نادیده گرفت. برای رفع آن نیز نیاز به تغییر داریم و در صورتی که دولت اقدام کند این تغییرات قابل اجرا خواهد بود.

دولت انگلیس تاکنون نیز سه مرتبه در دادگاه عالی به دلیل اقدامات و برنامه های ضعیف خود برای مقابله با آلودگی هوا متهم شده است. به علاوه این دولت بارها نیز از سوی گروه های سبز و طرفدار هوای پاک مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

برخی شهرهای کشور انگلستان اقداماتی را برای مقابله با آلودگی هوا انجام داده اند. اما به گفته فعالان این حوزه، برای انجام اقدامی موثر به وجود یک طرح ملی با تسلیحاتی برای حذف خودروهای دیزلی نیاز است.

براساس آمارها، آلودگی هوا تاثیرات مخربی بر روی زندگی هزاران نفر داشته و موجب مرگ زودرس ۴۰ هزار نفر در سال می شود.

کلید واژه :

آلودگی هوای تهران

،

ازن

،

کاهش عمر

،

افزایش بیماری های تنفسی

،

بحران آلودگی هوا

،

هوای آلوده عمر کودکان

،

کودکان انگلیسی

،

معرض هوای آلوده و سمی

ثبت نظرات
captcha