کد خبر : ۳۴۳۹۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توضیحات شرکت نفت و گاز کارون درباره خبر نشت نفت در غیزانیه

شرکت نفت و گاز کارون درباره خبر ایرنا در تاریخ 23 شهریور با عنوان «لوله نفتی در بخش غیزانیه اهواز دچار نشتی شد» توضیحاتی به این خبرگزاری ارسال کرده است.

توضیحات شرکت نفت و گاز کارون درباره خبر نشت نفت در غیزانیه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بر اساس بررسی های به عمل آمده هیچگونه نشتی خطوط نفت در روز جمعه مورخ 23 شهریور در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون رخ نداده و نشت جزئی نفت مورد اشاره مربوط به خط لوله چاه شماره 10 اهواز در منطقه کریت کمپ (غرب بخش غیزانیه) بوده که در تاریخ 10 شهریور (دو هفته قبل از تاریخ درج خبر توسط آن خبرگزاری) ایجاد شده بود که بلافاصله توسط گروه تعمیراتی این شرکت رفع نشت صورت گرفته است و اخبار آن نیز در اظهارات رئیس محیط زیست اهواز قبلا منتشر شده بود. لازم به ذکر است که عملیات تکمیلی خاکبرداری و آماده سازی محل مذکور به منظور تعویض بخش های فرسوده خط لوله مذکور نیز در حال انجام است.
با توجه به ماهیت خورندگی سیالات و فرآورده های نفتی و قدمت خطوط لوله انتقال و به منظور پیشگیری از بروز هر گونه نشت و یا اشکال احتمالی، وضعیت خطوط لوله، چاه ها، شیرگاه ها و جاده های دسترسی به جاده ها و تاسیسات توسط نیروهای عملیاتی، بازرسی فنی، حراست، بازرسی خطوط لوله و... به صورت مستمر مورد بازدید و پایش قرار می گیرد و در اندک موارد نشت از خطوط لوله که بعضا اجتناب ناپذیر است نیز اقدام اضطراری توسط تیم های عملیاتی- فنی به صورت شبانه روزی برنامه ریزی و انجام می شود.
گفتنی است خبر «لوله نفتی در بخش غیزانیه اهواز دچار نشتی شد» به نقل از دهیار یکی از روستاهای این بخش به عنوان شاهد عینی به همراه عکس محل نشت منتشر شده است.

کلید واژه :

شرکت نفت و گاز کارون

،

غیزانیه

،

ثبت نظرات
captcha