کد خبر : ۳۴۳۹۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه فردوسی مشهد خبرداد

برنامه دانشگاه فردوسی برای راه اندازی«نیروگاه خورشیدی»

مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در جهت تولید انرژی پاک، ایجاد نیروگاه خورشیدی از برنامه های دانشگاه است.

برنامه دانشگاه فردوسی برای راه اندازی«نیروگاه خورشیدی»

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کمال الدین ناصری در خصوص اقدامات دانشگاه فردوسی برای مدیریت بحران زیست محیطی اظهار کرد: دانشگاه فردوسی در سطح کشور جزو دانشگاه های برتر و پیشرو محسوب می شود. در زمانی که هیچ دانشگاه یا مجموعه اداری به فکر اقدامات خاصی برای بحران ها نبود، دانشگاه فردوسی مشهد اقداماتی از حدود 20 سال گذشته برای صرفه جویی و سیستم حمل و نقل در دستور کار داشته است.

 

وی افزود: این طرح ها و اقدامات بعد از حدود دو سال اجرا و به دلیل برخی مشکلات متوقف شد. از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم سعی شد که این اقدامات و طرح ها به صورت اصولی و بنیادین پیگیری شود. دانشگاه فردوسی برند و عنوان دانشگاه سبز را برای خود انتخاب کرده است.

 

مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: در فصل 12 سند راهبردی دانشگاه فردوسی که در حکم قانون اساسی برای این دانشگاه است، گفته می شود که دانشگاه فردوسی مشهد تلاش دارد تا به شاخص های دانشگاه سبز دست پیداکند.

ناصری اضافه کرد: در همین راستا، شورای راهبردی سبز تشکیل شد که مستقیما زیر نظر رئیس دانشگاه مدیریت شده و وظیفه سیاست گذاری برای دست یابی به این اهداف را دارد. کارهای اجرایی هم برعهده دفتر دانشگاه سبز است که تحت معاونت اداری مالی نظارت می شود. بخشی از بودجه های عمرانی دانشگاه هم تحت عنوان تحقق اهداف دانشگاه سبز به اجرای این طرح ها و اهداف تخصیص یافته است.

وی عنوان کرد: در جهت تولید انرژی پاک، ایجاد نیروگاه خورشیدی از برنامه های دانشگاه است. تصفیه خانه های فاضلابی هم برای موضوع بازیافت ها و پساب ها در نظر گرفته شده است. صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف انرژی نیز از اهداف مهم دانشگاه است. 

مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه فردوسی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات انجام شده توسط دانشگاه فردوسی، استفاده از سیستم اتوماسیون اداری است که در سطح کشور از آن استفاده شده و موجب کاهش شدید استفاده از کاغذ شده است.

ناصری افزود: در تابستان جاری سعی کردیم سیستم حمل و نقل دانشجویان در دانشگاه را با اتوبوس های برقی انجام دهیم و در آینده نیز تمام اتوبوس های قدیمی جای خود را به اتوبوس های برقی بدهند.

وی ادامه داد: برخی از این طرح ها و ایده ها نیاز به سرمایه گذاری زیادی داشته و ممکن است این هزینه از عهده دانشگاه خارج باشد و باید در برخی زمینه ها سرمایه گذار خصوصی پیدا کنیم که زمان زیادی می برد و در برخی موارد فرآیندها و سازوکارهای اداری مشکلاتی را به وجود می آورد

وی گفت: در سایر زمینه ها هم ممکن است زیرساخت های لازم فراهم نباشد. تفکیک و جداسازی آب شرب از غیر شرب و آب شرب از آب باران کار خوب و مفیدی بوده اما در ساختمان های قدیمی کار مشکلی است.


انتهای پیام

کلید واژه :

برنامه دانشگاه فردوسی

،

نیروگاه خورشیدی

ثبت نظرات
captcha