کد خبر : ۳۴۳۹۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تغییرات آب و هوایی توفان ها را مخرب تر کرده است

با افزایش گرمای جهان، گرمایش کره زمین تنها یک فرضیه نیست و تشدید مشکلات ناشی از این پدیده باعث شده تا توفان های آینده جهان شدیدتر بوده و همراه با بارش بیشتری باشند.

تغییرات آب و هوایی توفان ها را مخرب تر کرده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دبلیو ال او اس، با افزایش گرمای جهان، گرمایش کره زمین تنها یک فرضیه نیست و تشدید مشکلات ناشی از این پدیده باعث شده تا توفان های آینده جهان شدیدتر بوده و همراه با بارش بیشتری باشند.

 دانشمندان می گویند به دلیل تغییرات مخرب زیست محیطی ناشی از تخریب منابع کره زمین و گرم شدن بیشتر کره زمین در آینده شاهد وقوع توفان هایی خواهیم بود که دارای انرژی بیشتری هستند، سرعت بیشتری دارند و در نتیجه خرابی های فراوان تری به بار می آورند.

یک نکته نگران کننده دیگر این است که گرمایش کره زمینه موجب می شود توفان های مرگبار و شدید بیشتر از گذشته و به کرات رخ دهند. بررسی هایی که توسط زمین شناسان و متخصصان آب و هوا در آمریکا صورت گرفته حاکیست اگر چه انسان عامل وقوع توفان فلورنس نبوده است، اما تخریب شدید محیط زیست توسط نوع بشر موجب شده تا خطرات و تخریب های ناشی از این توفان بیشتر وبیشتر شود.

یکی از محققان همکار این طرح در دانشگاه میشیگان معتقد است توفان فلورنس در مقایسه با توفان هایی که قرار است در آینده رخ دهند یک کودک محسوب می شود و با گرم تر شدن کره زمینه توفان ها مخرب تر و مرگبارتر می شوند. به گفته وی توفان های آینده می توانند چندین قاره در درنوردند و مشکلات بی سابقه ای به وجود آورند. علاوه بر این شدت بارش ناشی از توفان های جدید مانند فلورنس بسیار بیشتر از گذشته است.

انتهای پیام/ 

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

،

فلات مرکزی ایران

،

تغییر اقلیم

،

تغییرات آب و هوایی

،

توفان

ثبت نظرات
captcha