کد خبر : ۳۴۳۹۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس اداره حفاظت محیط زیست بویین زهرا

عاملان سوزاندن لاستیک های فرسوده در بویین زهرا دستگیر شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست بویین زهرا از دستگیری آتش زنندگان لاستیک های فرسوده در این شهرستان خبر داد.

عاملان سوزاندن لاستیک های فرسوده در بویین زهرا دستگیر شدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمد زارعی افزود: پیرو گزارش مردمی مبنی بر سوزاندن لاستیک های فرسوده خودرو در حوالی روستای آراسنج، ماموران و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بلافاصله به محل اعزام شده و موفق به دستگیری 2 تن در این رابطه شدند.
وی اظهار داشت: این افراد سودجو پس از انتقال لاستیک های فرسوده به محل مذکور اقدام به سوزاندن آنها نموده و سیم های فلزی درون آنها را برای فروش خارج می کردند.
وی بیان کرد: لاستیک ها از مواد پلیمری تشکیل شده اند وبه راحتی در طبیعت تجزیه نمی شوند و آتش زدن آنها خطرات جدی برای محیط زیست و سلامت انسان ها به همراه دارد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بویین زهرا اضافه کرد: در اثر سوزاندن لاستیک ها ترکیبات متعددی از آلاینده ها حاصل می شود که از مهم ترین آن ها می توان به اکسیدهای گوگرد SOX، اکسیدهای نیتروزن (N0X)، اکسیدهای کربن CO، هیدروکربنهای فرار (VOCS)، دی اکسین ها، فورانها و فلزات سنگین اشاره کرد.
زارعی افزود: این اقدام علاوه بر اثرات مخرب بر محیط زیست در کوتاه مدت اثرات حاد و در دراز مدت اثرات مزمنی بر سلامتی انسان ها دارند که شدت این اثرات سوء وابسته به زمان قرار گرفتن در معرض آلاینده ها و غلظت آنها است که از مهمترین آن ها می توان به تحریکات پوستی و چشمی و تاثیرات سوء تنفسی اشاره کرد.

انتهای پیام

کلید واژه :

سوزاندن لاستیک های فرسوده

،

بویین زهرا

ثبت نظرات
captcha