کد خبر : ۳۴۳۹۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

400 واحد صنعتی در گیلان آماده بهره مندی از فناوری نانو

در نشست صنعتی معرفی فرصت های اقتصادی فناوری نانو برای صنایع استان گیلان، اعلام شد 400 واحد صنعتی این استان آماده بهره برداری از فناوری نانو هستند.

400 واحد صنعتی در گیلان آماده بهره مندی از فناوری نانو

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در راستای ترویج صنعتی و توسعه فناوری نانو و با هدف ایجاد بسترهای همکاری با مراکز متولی صنعت در کشور، نشست صنعتی معرفی فرصت های اقتصادی فناوری نانو برای صنایع استان گیلان برگزار شد.

در این نشست مهندس اسماعیل مقدس، رئیس اداره فناوری و پژوهش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به وجود بیش از 3 هزار واحد صنعتی در استان، گفت: در حال حاضر، بیش از 400 مجموعه صنعتی فعال در حوزه های صنعتی مختلف مانند مواد غذایی، مواد شیمیایی و نساجی، در استان گیلان وجود دارد که از ظرفیت مناسبی برای بهره مندی از فناوری های چون نانو برخوردار هستند.

وی ارتباط تنگاتنگ جامعه دانشگاهی و پژوهشی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، واحدهای صنعت و معدن استان، ستاد نانو و صنایع را زمینه ساز برطرف شدن بسیاری از مشکلات موجود دانست و لزوم حمایت های ستاد از پروژه های تحقیق و توسعه را در میزان استقبال صنایع از فناوری های موجود امری اثرگذار و مهم برشمرد.

بر اساس اعلام ستاد نانو، دکتر مهدی شیرزاد سیبنی، مسئول دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه و استاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با اشاره به پژوهش های انجام شده در زمینه فناوری نانو و علوم پزشکی، اظهار کرد: علاوه بر آن مطالعاتی در جهت رصد مشکلات صنایع استان و معضلاتی مانند پسماندها، مشکلات زیست محیطی، آب و پساب و وجود عناصری مانند آهن، منگنز و نیترات در پساب اجرایی کردیم.

انتهای پیام

کلید واژه :

فناوری نانو

ثبت نظرات
captcha