کد خبر : ۳۴۳۹۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قرارهای محیط زیستی هفته سوم شهریور ماه

پاکسازی ایران زمین در روز پاکسازی زمین

دوستداران محیط زیست در اقصی نقاط ایران به پیشواز روز جهانی پاکسازی زمین رفتند، از کوچه باغ های روستاهای لاهیجان تا سروستان در استان فارس زمین پاک شد.

پاکسازی ایران زمین در روز پاکسازی زمین

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در سومین هفته از شهریور ماه 1397 سمن ها و فعالان محیط زیستی با یاری مردم در روستا های شمال کشور تا  شهرهای جنوب کشور، طبیعت را پاس داشتند.

۲۴ چهارم شهریور  مصادف با  پانزدهم سپتامبر «روز جهانی پاکسازی زمین»  است، دوستداران محیط زیست بهخ پیشواز این روز رفتند و هفته سوم شهریورماه را تبدیل به هفته پاکسازی ایران زمین کردند.

گزارش قرارهای محیط زیستی هفته سوم شهریورماه در پی خواهد آمد:

روستاهای لاهیجان به مناسبت روز پاکسازی زمین پاکسازی شد

انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان به مناسبت روز پاکسازی زمین، اقدام به پاکسازی سه روستای گردکرف، زمیدان و زمیدان پایین از توابع بخش مرکزی لاهیجان کردند.

پارک کوثر شیروان ترک سیگار کرد

تشکل طنین پاکبانان شیروان استان خراسان شمالی؛ برنامه شصت و دوم  پاکسازی طبیعت خود را با جمع آوری فیلتر سیگار از  پارک کوثر برگزار کرد.

جاده ییلاقی اقلید در استان فارس بدون زباله زیباتر شد

در هشتاد و هفتمین برنامه همیاران و پاکسازان طبیعت اقلید، پاکسازی جاده ییلاقی اقلید به یاسوج همزمان با روز جهانی پاکسازی زمین انجام شد.

بوستان غدیرمشهد عاری از فیلتر سیگار شد

همیاران محیط زیست و حیوانات مشهد استان خراسان رضوی به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین، اقدام به جمع آوری فیلتر سیگارهای بوستان غدیر جاده مشهد کردند. در این برنامه پاکسازی به طور میانگین حدود 5هزار عدد فیلتر سیگار جمع آوری شد.

دو انجمن در پاکسازی طبیعت دست به دست هم دادند

برنامه صد وهفتاد و یکم  تشکل پاکسازان طبیعت استان فارس با مشارکت و همراهی انجمن نهضت سبز زاگرس استان کهگیلویه و بویر احمد همزمان با روز جهانی پاکسازی زمین و برنامه ملی پاکسازی در اقصی نقاط کشورمان ایران به پاکسازی چشمه میشی در استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.

همه برای پاکسازی تالاب پلدختر لرستان  آمدند

اطراف تالاب ولیعصر پلدختر با همکاری بسیجیان پایگاه مقاومت شهید موسوی روستای ولیعصر، انجمن احیاگران محیط زیست و منابع طبیعی پلدختر، دوستداران و علاقمندان محیط زیست، فرهنگیان و  انجمن دارستان بخش الوار اندیمشک پاکسازی شد.

کوهنوردان بادرودی با شعارحفاظت از محیط زیست وظیفه همه آمدند

کوهنوردی و پاکسازی مسیر روستای هنجن تا یارند  شهرستان بادرود استان اصفهان بوسیله گروه دوستان کوهنورد شهرستان بادرود با شعار حفاظت از محیط زیست، وظیفه همگانی است، انجام شد.

ایلامی ها روستای گردشگری خود را پاکسازی کردند

پاکسازی محوطه امامزاده پیرحسین و ورودی تنگه توریستی روستای زنجیره علیا از توابع شهرستان چرداول استان ایلام با همت اعضای انجمن ناجی بلوط زاگرس به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین پاکسازی شد.

بهبهان قصد دارد اولین شهر بدون زباله شود

گروه رفتگران طبیعت بهبهان استان خوزستان در صد و شانزدهمین برنامه خود  به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین، پارک کار و دانش دانشجو را با شعار بهبهان شهر بدون زباله پاکسازی کردند.

همایش استفاده از پسماند برای حفظ محیط زیست در تهران برگزار شد

اولین همایش استفاده از پسماند با هدف حفظ محیط زیست  و ایجاد جاذبه گردشگری؛ با حضور کارشناسان شهرداری های اصفهان، تهران، آمل، اوشان فشم و میگون در خانه محیط زیست تهران برگزار شد.

 در این جلسه روش های متداول و قابل توجه در ایجاد جاذبه های گردشگری مطرح و تکنیکهای عملی ساخت سازه های پلاستیکی با بطری به کارشناسان آموزش داده شد.

به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین پاکسازی سروستان استان فارس انجام شد

همزمان با دیگر نقاط کشورمان ایران، با همت تشکل عاشقان طبیعت سروستان، پاک سازی اطراف جاده کمربندی بین دانشگاه آزاد و خیابان رباط با حضور رئیسان منابع طبیعی و محیط زیست و معاون شهردار و نیروهای پاک بان انجام شد.

طبیعت دوستان ممسنی؛ صد و بیست و ششمین برنامه خود را برگزار کردند

سمن حامیان طبیعت زاگرس ممسنی به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین برنامه 126 خود را به پاکسازی طبیعت اختصاص داد.

کرمانی ها با شعار زباله کاغذ نیست، به میدان آمدند

حامیان محیط زیست و میراث فرهنگی زرند استان کرمان برای دومین سال متوالی در شهریور ماه به صورت گسترده، طرح کاغذ زباله نیست را اجرا می کنند. این گروه بعد از جمع آوری کاغذ و کتب قدیمی و تحویل به اداره بازیافت، درآمد حاصل را برای بچه های بد سرپرست و بی سرپرست هزینه کرده و مجموعه ای کامل از لوازم تحریر و لباس فرم مدرسه تهیه و اهدا می کنند. گفتنی است این طرح که در طول سال نیز با نام کاغذ زباله نیست انجام می شود.

انجمن ناجیان نبض زمین ارومیه به کمک حیات طبیعت آمدند

صدو شصتمین  برنامه پاکسازی انجمن ناجیان نبض زمین آذربایجان غربی به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین، در محل پارکینگ بند با حضور اعضای فعال موسسه رئیس اداره محیط زیست، معاونین اداره منابع طبیعی ارومیه و انجمن محترم معلولین برگزار شد و تمام افراد به پاکسازی منطقه از زباله پرداختند.

توزیع کیسه های پارچه ای در روز پاکسازی زمین در خوزستان انجام شد

اعضای داوطلب موسسه عام المنفعه ی رفتگران طبیعت بهبهان، جمعیت فعالان محیط زیست استان خوزستان و پویش سه شنبه های بدون خودرو، همگام با سایر فعالان محیط زیست ایران و جهان، در رویداد جهانی پاکسازی زمین با شعار بیاید با هم انجام دهیم شرکت کرده و به توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان پرداختند.

 کودک و پیر در مسجد سلیمان برای کمک به طبیعت استان خوزستان گرد هم آمدند

انجمن های محیط زیستی مسجدسلیمان با حضور در منطقه گردشگری تاراز، ضمن توزیع کیسه زباله در میان گردشگران و تاکید بر پاکیزه نگه داشتن طبیعت، اقدام به پاکسازی منطقه کردند. حضور کودک 6 ساله و بانوی 70 ساله در این برنامه از نکات جالب توجه فعالیت دوستداران طبیعت مسجدسلیمان بود.

مردم در کوچه های روستا پیمانی دوباره با طبیعت بستند

دومین دوره از جشنواره کوچه های روستا با حضور پر شور مردم، مقامات محلی و هنرمندان سراسر کشور در منطقه خرماچال روستای ماشااله آباد استان مازندران برگزار شد. زیبا سازی کوچه های روستا، اجرای مراسم آیینی، نقاشی، آشپزی و نمایشگاه صنایع دستی از برنامه های این جشنواره بود.

 گفتنی است شرکت کنندگان در مناطق جنگلی کلاردشت که سال قبل درختان آن بریده شده بود، نهال کاشتند.

انتهای پیام

کلید واژه :

پاکسازی ایران زمین

،

روز پاکسازی زمین

،

ثبت نظرات
captcha