کد خبر : ۳۴۳۹۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زنده گیری 1300 قلاده سگ در بوشهر

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: با هدف کاهش شمار سگ های بی صاحب درکوچه و معابر شهر بوشهر 1300 قلاده در یکسال گذشته زنده گیری شد.

زنده گیری 1300 قلاده سگ در بوشهر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسن شجاعی در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به این که تجهیزات بیهوش کننده برای گرفتن این حیوانات کم آزار در دست نداشتیم کار زنده گیری آنها را پیگیری کردیم.
وی بیان کرد: به دنبال درخواست های مردمی و دستورالعمل ابلاغی از طرف شهرداری بندر بوشهر که دارای مصوبه شورای شهر است، زنده گیری سگ های ولگرد از یک سال گذشته در دستور کار قرار گرفت.
شجاعی افزود: یکی از رویکردهای شورای پنجم، ارتقای فرهنگ زیست محیطی است که بر اساس تصمیم های لحاظ شده توسط شورای شهر و شهرداری بندر بوشهر، موضوع ایجاد سایت نگهداری سگ های ولگرد در برنامه سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر قرار گرفت.
وی ادامه داد: از جمله اهداف این سایت کنترل بیماری های ناقل بین حیوان و انسان از طریق شناسایی کانون تجمع سگ ها و کنترل جمعیت آنها است.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر بیان کرد: در زمان نگهداری از این حیوانات کم آزار، کار مراقبت های بهداشتی آنها از جمله واکسیناسیون، کنه زدایی با نظارت سازمان دامپزشکی انجام شده است.
شجاعی اضافه کرد: کار رهاسازی سگ های ولگرد پس از مراقبت های بهداشتی، واکسناسیون و عقیم سازی در محدوده ای خارج از شهر بوشهر و در دامان طبیعت انجام می شود تا فضای کافی برای ادامه اجرای این طرح در دست داشته باشیم.
وی تاکید کرد: هیچ برنامه ای برای معدوم سازی این حیوانات بی آزار نداریم و پس از مراقبت های بهداشتی، اقدام به رها سازی آنها می کنیم.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر یادآور شد: در اجرای طرح زنده گیری و جمع آوری سگ های ولگرد از محلات شهر بوشهر، شاهد رضایت مناسبی از طرف مردم هستیم و سعی ما این است که این طرح با همین شرایط همچنان تداوم داشته باشد.

انتهای پیام

کلید واژه :

سگ

،

بوشهر

،

زنده گیری

ثبت نظرات
captcha