کد خبر : ۳۴۳۹۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس اداره حفاظت محیط زیست تکاب گفت

پایش زیست محیطی کارخانه های طلای تکاب انجام شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست تکاب گفت: نمونه برداری و پایش زیست محیطی کارخانه های استحصال و فرآوری طلای این شهرستان توسط کارشناسان آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست به مدت 2 روز انجام شد.

پایش زیست محیطی کارخانه های طلای تکاب انجام شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا صادقیان گاز و ذرات خروجی از بویلرها و ذرات و صوت محیطی سه واحد صنعتی و معدنی تولید طلا در شهرستان تکاب در این مرحله از پایش زیست محیطی، در "آقدره" و "زره شوران" مورد بررسی کارشناسان محیط زیست قرار گرفت.
وی ادامه داد: همچنین از پساب خروجی کارخانه ها، چاه های پیزومتریک و نیز رودخانه های حاشیه کارخانه های طلای تکاب نیز نمونه برداری شد.
صادقیان بیان کرد: علاوه بر این، وضعیت و عملکرد آزمایشگاه های معتمد کارخانه های طلای تکاب نیز مورد بررسی و نظارت قرار گرفت.
وی گفت: به منظور رعایت استاندارهای زیست محیطی و کاهش میزان آلاینده ها، نظارت دقیق و پایش های مستمر و همه جانبه زیست محیطی در فصول مختلف سال در واحدهای فرآوری و تولید طلای تکاب انجام می شود.
به گزارش ایرنا، شهرستان تکاب دارای 2 معدن بزرگ طلا در مناطق زره شوران و آقدره با ذخیره بیش از 100 تن طلا است و هم اینک سه واحد صنعتی و معدنی تولید و فرآوری طلا در کنار معادن بزرگ طلا فعالیت می کند.
معدن طلای زره شوران از بزرگترین معادن طلای کشور و کارخانه تولید و فرآوری طلای این معدن نیز به عنوان بزرگترین واحد صنعتی فرآوری طلا در خاورمیانه مطرح است.
شهرستان تکاب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و با دارا بودن معادن غنی طلا و سنگ به عنوان یکی از قطب های معدنی کشور شناخته می شود.

انتهای پیام
کلید واژه :

پایش زیست محیطی

،

واحدهای آلاینده

،

محیط زیست ایران

،

منابع محیطینشر آلاینده

،

کارخانه های طلای

ثبت نظرات
captcha