کد خبر : ۳۴۳۹۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر شبکه برق شهرستان بیجار گفت

71 کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی شهر بیجار اصلاح شد

مدیر شبکه برق شهرستان بیجار گفت: بیش از 71 کیلومتر از شبکه فشار ضعیف هوایی شهر بیجار با کابل خودنگهدار آلومینیومی اصلاح و به بهره برداری رسید.

71 کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی شهر بیجار اصلاح شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محسن ابراهیمی اظهار داشت: در راستای بازسازی شبکه برق فرسوده شهری، رفع ضعف ولتاژ، کاهش تلفات انرژی و افزایش رضایتمندی همشهریان، 71 کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی مناطق مختلف شهر بیجار اصلاح شد.
ابراهیمی با بیان اینکه این پروژه با تعویض 17 اصله پایه بتونی با هزینه 71 میلیارد ریال اجرا شده است اضافه کرد: کابل های خودنگهدار هوایی برای جایگزینی در شبکه های فشار ضعیف با هادی سیمی مورد استفاده قرار گرفتند و به دلیل مزایای متعدد جایگاه کاربری مناسبی یافتند.
وی افزود: با توجه به مشکلات ناشی از بکارگیری هادی های لخت، خطرات و حوادث ناشی از آن، شرایط آب و هوایی، اتصال کوتاه، برخورد شاخه های درختان، صدمات ناشی از حیوانات و پرندگان و خوردگی های شیمیایی که می تواند منجر به قطعی برق و افزایش انرژی های توزیع نشده شود، رویکرد به هادی روکشدار و کابل خودنگهدار می تواند بسیار موثر باشد.
مدیر شبکه برق بیجار گفت: کاهش میزان استفاده های غیر مجاز از برق، کاهش انرژی توزیع نشده به مقدار قابل ملاحظه، کاهش هزینه شاخه زنی در مناطق مشجر، کاهش خطر آتش سوزی در مناطق مشجر و جلوگیری از تخریب محیط زیست و مرگ حیوانات از جمله مزایای استفاده از کابل های خود نگهدار در شبکه برق است.
وی اضافه کرد: سهل بودن ترمیم تیر شکستگی در خطوط کابل خودنگهدار در قیاس با خطوط هوایی معمول و استمرار در ارائه سرویس به مشترکین، امکان زیباسازی شهری با مخفی کردن کابل های خود نگهدار از انظار عمومی با عبور دادن کابل از روی دیوار و یا مخفی کردن آن در کانال های مخصوص، افزایش ایمنی در هنگام کار بر روی خطوط و کاهش خسارت ها و ضایعات ناشی از برق گرفتگی از دیگر مزایای این کابل های خود نگهدار است.
ابراهیمی یاد آور شد: با ادامه این روند و تکمیل شدن پروژه های در دست اقدام، در آینده نزدیک شبکه برق شهرستان از ثبات و پایداری بیشتری برخوردار خواهد بود.
بیجار با 41 هزار مشترک برق، 89 هزار و 162 نفر جمعیت در 142 کیلومتری شمال شرق سنندج قرار دارد.

انتهای پیام

کلید واژه :

شبکه

،

فشار ضعیف

،

بیجار

ثبت نظرات
captcha