کد خبر : ۳۴۳۹۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تبدیل سگ های ولگرد به یک معضل جدی در استان کرمان

مدیرکل دامپزشکی شمال استان کرمان با تأکید بر آن که سگ های ولگرد به یک معضل جدی در استان تبدیل شده است، گفت: باید پسماندها مدیریت شود و متأسفانه شاهدیم که در سطح پارک ها مواد غذایی رها می شود که این موضوع باعث جذب سگ های ولگرد می شود این در حالی است که اگر منابع غذایی سگ های ولگرد کاهش یابد، شمار آن ها هم کاهش خواهد یافت.

تبدیل سگ های ولگرد به یک معضل جدی در استان کرمان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «حسین رشیدی» عصر امروز 26 شهریورماه در هشتاد و چهارمین جلسه بررسی اسناد امنیت غذایی استان کرمان به تب کریمه کنگو اشاره کرد و گفت: از محل اعتبارات اداره کل دامپزشکی، در شمال استان حدود 10 هزار لیتر سم رایگان تهیه و سمپاشی اماکن دامی و حمام ضد کنه دام ها صورت گرفت که با این اقدام شدت مشکل حل شد و به جزء یک مورد تلفات در شهرستان بافت، مابقی تحت کنترل در آمد.

وی با تأکید بر این که بر سلامت شیر نظارت لازم را داریم، تصریح کرد: میزان آلودگی تب کریمه کنگو در استان به شدت کاهش یافته است.

مدیرکل دامپزشکی شمال استان کرمان خاطرنشان کرد: در سطح شمال استان اصلاحات خوبی در کشتارگاه انجام شد و همه کشتارگاه ها به پیش سردکن مجهز شدند.

وی بر ضرورت توجه به موضوع سگ های ولگرد تأکید کرد و ادامه داد: سگ های بلاصاحب یک مشکل جدی در استان کرمان است که باید ساماندهی شوند که وظیفه های اصلی آن به عهده شهرداری هاست.

رشیدی با تأکید بر آن که سگ های ولگرد به یک معضل جدی در استان تبدیل شده است، یادآور شد: باید پسماندها مدیریت شود.

وی با ابراز تأسف از این که شاهد رهاسازی مواد غذایی در سطح پارک ها هستیم، خاطرنشان کرد: این موضوع باعث جذب سگ های ولگرد می شود باید مدنظر داشت که اگر منابع غذایی سگ های ولگرد کاهش یابد، شمار آن ها هم کاهش می یابد.
   
انتهای پیام

کلید واژه :

سگ های ولگرد

،

کرمان

ثبت نظرات
captcha