کد خبر : ۳۴۳۹۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل شیلات و آبزیان آذربایجان غربی

فعالیت صید وصیادی در دریاچه پشت سدارس آغاز شد

ارومیه - مدیرکل شیلات و آبزیان آذربایجان غربی از آغاز فعالیت های صید و صیادی از منابع آبی دریاچه پشت سد ارس خبر داد.

فعالیت صید وصیادی در دریاچه پشت سدارس آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، معصوم فصیح افزود: با توجه به فرارسیدن فصل صید و صیادی و اتمام فصل تخم ریزی ماهیان در دریاچه پشت سد ارس و بر اساس مجوزهای صادر شده از سوی این مدیریت تعاونی های ۱۸ و ۱۹ ارس فعالیتهای صیادی خود را از مورخه ۲۴ شهریورماه تا اطلاع ثانونی آغاز کرده است.

وی ادامه داد: دریاچه پشت سد ارس دارای انواع گونه های ماهیان بومی و گرمایی با ارزشی از جمله کپور، آمور، فیتوفاک، صوف و بیگ هد، ماش و گونه ارزشمند شاه میگو است، پیش بینی می کنیم امسال انواع ماهیان از این منبع آبی صید و روانه بازارهای مصرف شود.

فصیح اضافه کرد: صیادان آذربایجان غربی برای کسب رزق حلال تورهای ماهیگیری خود را به ۱۳ هزار هکتار از منابع آبی استان پهن کردند.

وی با بیان اینکه صید ماهی درقالب ۱۱ تعاونی صیادی از منابع آبی استان آغاز شده است افزود: سد ارس، سد حسنلوی نقده و سد شهید کاظمی بوکان از جمله منابع آبی مهم استان است که از امروز فعالیت صید در آنها آغاز شد و پیش بینی می شود بیش از ۶ هزار تن ماهی صید شود.

 وی با بیان اینکه  آذربایجان غربی در بین استان های غیر ساحلی کشور رتبه نخست تولید انواع آبزیان را دارد اضافه کرد: ۱۳ گونه مختلف ماهی شامل قزل آلا، کپور، فیتوفاک، آمور و بیگ هد در منابع آبی آذربایجان غربی پرورش می یابد.

دریاچه پشت سد ارس شهرستان پلدشت بزرگترین منبع آبی صید ماهی در استان است و هر سال بیش از ۳ هزار تن ماهی از آن صید می شود.

کلید واژه :

صید

،

صیادی

،

سدارس

ثبت نظرات
captcha