کد خبر : ۳۴۳۹۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ خبرداد

انسداد ۳۱ حلقه چاه غیرمجاز در تهران

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی دو هفته گذشته با انسداد ۳۱ حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود ۶۹۳ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

انسداد ۳۱ حلقه چاه غیرمجاز در تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از وزارت نیرو پاون، علیرضا نیکنام اظهار داشت: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی دو هفته گذشته ۳۱ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران، شمیرانات و پردیس در مجموع به عمق۹۳۳ متر و با دبی ۳۵ لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۶۹۳ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

نیکنام تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی ۲ مورد صدور اخطاریه، ۱۲مورد احکام قضایی اخذ شده، و در بخش آب های زیرزمینی،۴ مورد جلوگیری از اضافه برداشت با میزان تخلیه صرفه جویی شده به مقدار ۲۱۵ هزار متر مکعب با دبی ۱۲.۲۶۱ لیتر بر ثانیه، ۳۰ مورد کنترل بهره برداری ، ۱۹ مورد چاه غیر مجاز شناسایی و ۱۹ مورد منجر به صدور اخطاریه گردید و همچنین با پیگیراحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب ۹ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شد.

وی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود

ثبت نظرات
captcha