کد خبر : ۳۴۳۹۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تولیت حرم حضرت معصومه

راهکارهای موثری برای کاهش حوادث رانندگی در قم تعیین شود

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تاکید بر برنامه ریزی دقیق و تعیین راهکارهای موثر برای جلوگیری از حوادث رانندگی در استان گفت: همه این حادثه ها برای نظام و کشور هزینه های فراوانی دارد.

راهکارهای موثری برای کاهش حوادث رانندگی در قم تعیین شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، آیت الله سید محمد سعیدی در نخستین جلسه مجمع سلامت قم در تالار امام جواد(ع) استانداری افزود: رقم 2 هزار و 250 میلیارد تومانی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم برای خسارت های سالانه حوادث رانندگی در این استان ذکر کرد، خیلی بالاست و اگر این حوادث نباشد، این هزینه ها را می توان در راه های بهتری مصرف نمود.
وی با اشاره به افزایش تلفات تصادف ها در قم و بی توجهی راکبان موتورسیکلت به استفاده از کلاه ایمنی گفت: وقتی افرادی که از موتورسیکلت استفاده می کنند، اعتقادی به استفاده از کلاه ایمنی نداشته باشند، دیگران هر چقدر بودجه و جلسه بگذارند، هیچ فایده ای ندارد
سالانه 300 مرگ و میر ناشی از تصادف های جاده ای و درون شهری در قم به ثبت می رسد و راکبان موتورسیکلت بیشترین آمار تلفات در این استان را دارند و روزانه بین 30 تا 35 موتور سوار جان خود را از دست می دهند.
وی همچنین با بیان این که احیای نفس یکی از سرفصل های مهم دینی و قرآنی است و در قرآن کریم به آن اشاره شده است، افزود: سزاوار است که ملت در این زمینه کارهای بهتر و ارزنده تری انجام دهند و به لحاظ مادی و معنوی برای سلامت خود ارزش بیشتری قائل شوند.
امام جمعه موقت قم در ادامه با بیان این که سلامت یکی از دغدغه های بزرگ نظام اسلامی است، گفت: نخستین و مهمترین پشتوانه تحقق سلامت، اعتقاد مسئولان به اهمیت موضوع برخورداری جامعه از سلامت است.
سعیدی اظهار داشت: مسئولان امر باید به ضرورت برخورداری مردم از سلامت اعتقاد و ایمان کافی داشته باشند و این حداقل چیزی است که در جامعه از آن انتظار می رود.
وی افزود: پس از اعتقاد، مساله التزام عملی به قانون و مشارکت عمومی و همچنین مراقبت و نظارت نیز در مقوله سلامت نقش مهمی دارد و هر بخش از جامعه بویژه دین و مذهب باید در چارچوب وظایف خود در این زمینه اقدام های لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

کلید واژه :

ایمنی

،

جان باختگان

،

حوادث کار

ثبت نظرات
captcha