کد خبر : ۳۴۳۸۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واگذاری تسهیلات به پروژه گلخانه هیدروپونیک کرمان متوقف شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: با هدف رعایت حقوق عامه و منافع بیت المال دستور توقف عملیات واگذاری و اعطای تسهیلات بانکی به پروژه ای با عنوان گلخانه هیدروپونیک مربوط به شرکت عمران علوی صادر شده است.

واگذاری تسهیلات به پروژه گلخانه هیدروپونیک کرمان متوقف شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری افزود: برخی ابهامات پیرامون چگونگی و نحوی اجرای طرح گلخانه هیدروپونیک مربوط به شرکت عمران علوی و ناکافی بودن مبالغ وثایق تودیعی برای وام دریافتی و بیم اتلاف منابع بیت المال در اجرای طرح مذکور، باعث شد، دستور توقف عملیات پرداخت تسهیلات منظوره به این طرح صادر شود.
وی تصریح کرد: ابهام در برگشت وامهای دریافتی و فقدان توجیه اقتصادی برای طرح از سایر عوامل دستور توقف عملیات بانکی است.
دادستان کرمان تاکید کرد: با توجه به وظیفه قوه قضائیه مبنی بر پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از بیت المال مسلمین، دستورات لازم جهت توقیف عملیات واگذاری و اعطای تسهیلات بانکی به پروژه مذکور صادر شده است.
محدودیت منابع آب و اهمیت افزایش راندمان تولید در بخش کشاورزی، توسعه گلخانه ها به روش های جدید مانند روش هیدروپونیک را الزامی کرده اما برخی ابهامات در خصوص طرحی که اخیرا در این خصوص در استان کرمان مطرح شده، باعث توقف ارائه تسهیلات به این طرح شده است.
کشت هیدروپونیک یا آبکشت شیوهٔ کشت بدون خاک است در این نوع کشت متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه گیری و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه داده می شود، با افزودن عناصر ماکرو و میکرو و نگهداشتن گیاه توسط مواد نگهدارنده بی اثر مانند پرلیت عملاً نیاز به خاک منتفی می شود.

انتهای پیام
کلید واژه :

پروژه

،

گلخانه

،

هیدروپونیک

،

کرمان

ثبت نظرات
captcha