کد خبر : ۳۴۳۸۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش عمر مبتلایان به سرطان سینه با مصرف ویتامین دی

نتایج تازه ترین بررسی های محققان نشان می دهد، مصرف مکمل ویتامین «دی» در بیماران مبتلا به سرطان سینه موجب افزایش طول عمر آنها می شود.

افزایش عمر مبتلایان به سرطان سینه با مصرف ویتامین دی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ایندیپندنت، نتایج تازه ترین بررسی های محققان نشان می دهد، مصرف مکمل ویتامین «دی» در بیماران مبتلا به سرطان سینه موجب افزایش طول عمر آنها می شود. 

این بررسی که توسط محققان دانشگاه سلطنتی سرجنز در ایرلند صورت گرفته، بیانگر آن است، دریافت ویتامین «دی» از طریق نور خورشید نیز به اندازه مکمل های این ویتامین بر بقای افراد مبتلا به سرطان سینه مؤثر است.

کاتلین بنت، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مطالعات قبلی نشان داده بودند که میزان بالا ویتامین «دی» خون با افزایش مدت زمان زنده ماندن بعد از ابتلا به سرطان سینه مرتبط است؛ حال مطالعات ما هم نشان می دهد مصرف مکمل ویتامین «دی» می تواند برای زنان مبتلا به سرطان سینه سودمند باشد».

مطالعه جدیدی در مورد نقش ویتامین «دی» بر خودایمنی سیستم ایمنی صورت گرفته است که نشان می دهد، برای حفظ سلامت ایمنی بدن عاملی حیاتی بوده و نقش مهمی در مقابل بیماری های خودایمنی دارد.

مثلا کمبود این ویتامین ارتباط زیادی با نشانه های وخیم بیماری ام اس دارد و ویتامین «دی»کافی می تواند روند این بیماری را کندتر کند.

انتهای پیام/ 

کلید واژه :

سرطان سینه

،

ویتامین دی

ثبت نظرات
captcha