کد خبر : ۳۴۳۸۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ساخت راکتور حذف منوکسیدکربن و آلاینده های خطرناک از هوا در کشور

راکتور دما و فشار متوسط جهت واکنش های کاتالیستی گازی توسط استادان گروه مهندسی شیمی و مهندسی مواد دانشگاه حکیم سبزواری طراحی و ساخته شد.

ساخت راکتور حذف منوکسیدکربن و آلاینده های خطرناک از هوا در کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در این طرح یک راکتور جهت انجام واکنش های حذف منوکسید کربن و سایر آلاینده های خطرناک از هوا طراحی و ساخته شده است.

با توجه به اینکه این دستگاه مورد نیاز در بازار موجود نبوده و سفارش آن به شرکت های ساخت تجهیزات آزمایشگاهی هزینه های گزافی را ایجاب می کرد، در قالب طرح ساخت دستگاه در دانشکده مهندسی نفت و پتروشیمی توسط مجری طرح دکتر سیدمحمدمهدی نوری با همکاری دکتر سید علیرضا حسینی از گروه مهندسی مواد ساخته شده که باعث کاهش هزینه ها تا یک سوم شده است.

با ساخت این دستگاه واکنش های حذف منوکسید کربن و سایر آلاینده های گازی که از اگزوز خودروها و همچنین دودکش نیروگاه ها و سایر واحدهای صنعتی انتشار می یابند، در مقیاس آزمایشگاهی شبیه سازی شده و مورد آزمایش و بهینه سازی با استفاده از کاتالیست های مختلف قرار می گیرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، ساخت این دستگاه در قالب همکاری های مشترک گروه مهندسی شیمی و مواد جهت سنتز و بهینه سازی کاتالیست های واکنش های گازی است.

انتهای پیام

کلید واژه :

ساخت

،

راکتور حذف منوکسیدکربن

،

آلاینده

،

های خطرناک

،

هوا

ثبت نظرات
captcha