کد خبر : ۳۴۳۸۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار یک متخصص عفونی نسبت به مصرف غذای آلوده

یک متخصص بیماری های عفونی گفت: شایع ترین راه انتقال اسهال باکتریال، مصرف غذای آلوده است.

هشدار یک متخصص عفونی نسبت به مصرف غذای آلوده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر محمدرضا ناظر اظهار کرد: به طور کلی در اسهال نکته اصلی این است که تمام اسهال ها می توانند خود به خود خوب شوند و مهم ترین نکته در درمان آنها کنترل آب و الکترولیت است.

 وی اضافه کرد: همه اسهال ها حتی بدون آنتی بیوتیک خوب می شوند، اما در صورت کم شدن آب بدن، ممکن است منجر به فوت شود.

این متخصص بیماری های عفونی افزود: یکسری اسهال ها نظیر اسهال های وبایی و خونی که تحت درمان قرار می گیرند، طول دوره اسهال کم می شود. هنگامی که بیماری شدید باشد حتما سرم تزریق می شود.

ناظر با اشاره به اینکه اسهال های فصل تابستان ویروسی و باکتریایی هستند، افزود: نوع ویروسی در فصل تابستان به خاطر مصرف آب آلوده زیاد است و باکتریایی نیز به خاطر مصرف آب آلوده و غذاهای بین راهی و مانده ایجاد می شود.  در فصل تابستان نگهداری مواد غذایی مشکل است و نگهداری غذای خام و پخته در کنار هم نباید صورت گیرد.

این متخصص بیماری های عفونی توصیه کرد: حتما سبزیجات در پایین و گوشت و تخم مرغ در بالای یخچال نگهداری شوند تا باکتری های مواد خام روی غذای پخته ننشیند. باکتری هایی که روی غذای سرد و گرم می نشیند، مسمومیت غذایی یا همان اسهال و استفراغ را ایجاد می کند.  این باکتری ها در ساندویچ، برنج سرد شده و... می نشیند.

 ناظر با اشاره به اینکه غذای گرم ابتدا باید سرد شود و سپس در یخچال نگهداری شود، تاکید کرد: غذای خام و پخته در یخچال کنار یکدیگر قرار نگیرند. شستن دست ها و رعایت موازین بهداشتی منجر به انتقال کمتر باکتری و ویروس ها می شود که این مهم باید در اماکن عمومی نظیر مدارس، مهدکودک ها، زندان و پادگان ها رعایت شود.

وی افزود: اسهال افزایش دفعات و کاهش قوام مدفوع نسبت به وضعیت نرمال فرد است که می تواند به صورت حاد (کمتر از دو هفته)، پایدار (بین ۲ تا ۴ هفته) و یا مزمن (بیش از ۴ هفته باشد.

ناظر با بیان اینکه اسهال ممکن است در اثر یک بیماری روده ای یا برعکس منشأ خارجی روده ای ایجاد شود، گفت: بیشتر موارد اسهال حاد، عفونی بوده و در اثر ویروس، باکتری و انگل ایجاد می شود که معمولا خود محدود شونده است.

این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه  ویروس شایع ترین علت گاستروانتریت حاد هستند، یادآور شد: شایع ترین راه انتقال اسهال باکتریال، مصرف غذای آلوده است. اسهال حاد ویروس نیز بیشتر منشاء روتاویروسی دارد.  بسیاری از داروها می توانند عامل اسهال و یا به میزان کولیت با غشای کاذب باشند.

وی با بیان اینکه بسیاری از موارد اسهال حاد خود محدود شونده بوده و در طی ۷۲ ساعت فروکش می کنند، گفت: نوزادان، کودکان، سالمندان و افراد ناتوان در ریسک بروز مرگ و میر در اثر تداوم اسهال و یا اسهال همراه با استفراغ هستند.

انتهای پیام

کلید واژه :

متخصص عفونی

،

مصرف غذای آلوده

ثبت نظرات
captcha