کد خبر : ۳۴۳۸۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر آب وخاک وامور فنی ومهندسی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری

طرح انتقال آب به دشت خانمیرزا لردگان عملیاتی شد

مدیر آب وخاک وامور فنی ومهندسی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از آغاز عملیات اجرایی انتقال آب از رودخانه «کره بس» به دشت «خانمیرزا» شهرستان لردگان طی هفته جاری خبر داد.

طرح انتقال آب به دشت خانمیرزا لردگان عملیاتی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید طاهر نوربخش با اشاره به اختصاص 25 میلیارد ریال اعتبار اولیه از اعتبارات ملی و استانی برای اجرای این طرح اظهار داشت: با بررسی های انجام شده برای تکمیل این طرح 200 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
وی افزود: در صورت تامین اعتبار، این طرح در کمترین زمان ممکن تکمیل و و بهره برداری از آن یکهزار لیتر آب در ثانیه به دشت خانمیرزا منتقل خواهد شد.
نوربخش افزود: در مرحله نخست این طرح 3 هزار و 800 متر خط انتقال آب به صورت پمپاژ و 6 کیلومتر مابقی خط انتقال به صورت سقلی انجام خواهد شد.
وی دشت خانمیرزا را یکی از مهمترین قطب های تولید محصولات زراعی و باغی استان دانست و گفت: با تشدید خشکسالی و افت شدید آب های زیرزمینی بیش از 300 هکتار از باغات این دشت با بحران کم آبی مواجه شده است.
مدیر آب وخاک و امور فنی ومهندسی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در 23 هزار و 500 هکتار زمین حاصلخیز کشاورزی این دشت، حبوبات و محصولات صیفی و باغی مانند سیب، بادام و گردو کشت می شود.
به گزارش ایرنا، رودخانه «کره بس» از سرشاخه های کارون بزرگ می باشد که حد فاصل جاده لردگان بعد از منطقه مسکونی ˈگرد بیشهˈ شهرستان بروجن و در 100 کیلومتری شهرکرد واقع شده است.

انتهای پیام

کلید واژه :

طرح

،

انتقال

،

آب

،

به

،

دشت

،

خانمیرزا

،

لردگان

ثبت نظرات
captcha