کد خبر : ۳۴۳۸۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مادران باردار در معرض گرد و غبار و تولد نوزادان مبتلا به آسم

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، مادران بارداری که در معرض گرد و غبار هستند، نوزادان مستعد به بیماری آسم به دنیا خواهند آورد.

مادران باردار در معرض گرد و غبار و تولد نوزادان مبتلا به آسم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از هندوستان تایمز، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، مادران بارداری که در معرض گرد و غبار هستند، نوزادان مستعد به بیماری آسم به دنیا خواهند آورد.

آسم، بیماری مزمن و التهابی دستگاه تنفس است که می تواند از بینی تا راه های هوایی کوچک را درگیر کند و باعث علائمی مانند خس خس سینه، سرفه، تنگی نفس، محدودیت در فعالیت بدنی، احساس سنگینی و درد در قفسه سینه شود.

براساس این مطالعه، مادرانی که در سه ماه آخر دوران بارداری در معرض گرد و خاک هستند، این ریسک را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

براساس داده های موجود، در سال 2011، 300 میلیون نفر در سراسر جهان به آسم مبتلا بودند و هر ساله حدود 250 هزار نفر به خاطر این بیماری جان خود را از دست می دهند.

محققان می گویند،گرچه آسم در پسران دو برابر دختران بروز می کند، اما میزان بروز آسم شدید در هر دو یکسان است و در مقابل، زنان بالغ میزان آسم بیشتری را نسبت به مردان نشان می دهند.

همچنین، این بیماری در افراد جوان شایع تر از افراد مسن است.

نرخ جهانی آسم بین دهه 1960 تا سال 2008 به طور قابل توجهی افزایش یافته است و از دهه 1970 از آن به عنوان یک مشکل عمده بهداشت عمومی یاد می شود.

نرخ آسم در کشورهای توسعه یافته از اواسط دهه 1990 ثابت شده و اخیراً نرخ آن به طور عمده در کشورهای در حال توسعه افزایش یافته است.

آسم حدود 7 جمعیت ایالات متحده و 5 درصد از مردم انگلیس را مبتلا نموده است؛ میزان ابتلا در کانادا، استرالیا و نیوزیلند نیز حدود 15 درصد از کل جمعیت است.

انتهای پیام

کلید واژه :

مادران باردار

،

گرد

،

و

،

غبار

،

تولد

،

نوزادان مبتلا

،

آسم

ثبت نظرات
captcha