کد خبر : ۳۴۳۸۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون امور جوانان هلال احمر استان سمنان

پویش نذر آب هیئت های مذهبی استان در سمنان

سمنان- معاون امور جوانان هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه اطلاع رسانی پیرامون نذر آب توسط این سازمان در دستور کار قرار دارد، گفت: پویش نذر آب از طریق هیئت های مذهبی پیگیری می شود.

پویش نذر آب هیئت های مذهبی استان در سمنان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید مجید زرگر ضمن بیان اینکه طرح نذر آب پویش ملی با همکاری سازمان هلال احمر برای مناطقی که دچار خشکسالی و بحران کبود آب شدند از جمله سیستان و بلوچستان است، ابراز داشت: در هلال احمر استان سمنان طی برگزاری چندین جلسه برای جلب مشارکت و توجه مردم به موضوع نذر آب دو طرح را مد نظر قراردادیم و معتقدیم  ایام سوگواری سالار شهیدان بهترین فرصت برای تبلیغ نذر آب است.

وی افزود: با توجه به اینکه در این ایام اکثر هیئت های عزاداری غذای نذری بین مردم توزیع می کنند لذا می توان با طراحی برچسب و لبیل با لوگوی خاص و موضوع نذر آب بر روی ظروف یکبار مصرف، آحاد جامعه را بیشتر در جریان این پویش قرارداد.

معاون امور جوانان هلال احمر استان سمنان از سوی دیگر با توجه به اینکه ایام بازگشایی مدارس را پیش روداریم لذا این ظرفیت فرصت مناسبی برای تبلیغ پویش نذر آب از طریق دانش آموزان است لذا در نظر داریم قلک هایی به شکل بطری آب را بین مدارش و خانواده ها توزیع کنیم و سپس افراد آن ها را به شعب جمعیت هلال احمر شهر خود تحویل دهند.

زرگر در ادامه تصریح کرد: مبالغ جمع آوری شده برای خرید تانکر آب و آب رسانی به مناطق محروم از جمله در سیستان و بلوچستان هزینه خواهد شد.

وی افزود: تاکنون تلاش شد تا با ایجاد چادرهای اطلاع رسانی، تشکیل زنجیره انسانی و همکاری با هیئت های مذهبی موضوع نذر آب را بیشتر در جامعه ترویج کنیم و لذا اطلاع رسانی موضوع آب اتفاقاتی که از طریق هلال احمر استان سمنان در حال پیگیری است.

معاون امور جوانان هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه ۴۰ نفر از اعضای داوطلبان شامل، پزشک، دندان پزشک، پرستار، مشاور و غیره تابستان امسال به مدت یک هفته در سیستان و بلوچستان حضور داشتند، ابراز داشت: برای موضوع نذر آب بین اعضای هلال احمر استان در هر شعبه ای حداقل ۶۰ نفر درگیر این پویش هستند و کار از طریق آن ها پیگیری و دنبال می شود.

کلید واژه :

پویش

،

نذر آب

،

هیئت های مذهبی

،

استان سمنان

ثبت نظرات
captcha