کد خبر : ۳۴۳۸۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون علوم پزشکی شیراز

مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف در فارس پلمپ می شوند

شیراز _ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی که موارد بهداشتی را رعایت نکنند بدون هیچ گذشتی پلمپ می شوند.

مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف در فارس پلمپ می شوند
دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری خود در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی براینکه آیا پلمب مراکز متخلف ادامه خواهد دارد اظهارداشت: در گذشته شاید این موضوع جدی گرفته نمی شد اما در حال حاضر این خواسته از سوی شهروندان مطرح است که با متخلفان برخورد جدی تری صورت گیرد ودر حال حاضر بازرسان بهداشتی این دانشگاه پس از سه مرتبه تذکر در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی واحد صنفی متخلف با حکم قضایی پلمب می شود.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون 107 هزار مورد بازرسی از اماکن تهیه، تولید و عرضه محصولات غذایی و بهداشتی عمومی تحت پوششش این دانشگاه  انجام شده است گفت:از این تعداد بازرسی ها 95واحد متخلف شناسایی وبا دستور مقام قضایی حکم پلمب صادر شده است.

وی بیشترین نوع درخواست را از سوی آقایان اعلام کرد و گفت: 73 درصد از گزارش ها را از سوی آقایان مطرح می شود که بیشترین خواسته آنان درخواست رسیدگی به عرضه مواد غذایی سنتی غیربهداشتی و عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر و دفع غیربهداشتی فاضلاب هست.

همتی ضمن قدردانی از شهروندان،همچنین ازآنان خواست به محض رؤیت هرگونه تخلف بهداشتی، مورد را بلافاصله به سامانه شبانه روزی بهداشت ۱۹۰ اطلاع دهند تا موضوع در اسرع وقت و با حساسیت خاص رسیدگی شود.

وی با تاکید بر اینکه ماموران بهداشت محیط این دانشگاه تحت تاثیر جوسازی ها قرار نگرفته و نمی گیرند، گفت: به زودی چند واحد دیگر تهیه و توزیع موادغذایی و بهداشتی متخلف نیز تعطیل خواهد شد.

معاون بهداشتی علوم پزشکی شیراز در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگاران مبنی بر علت فوت مرگ مشکوک کودک ١٠ ساله که به گفته خانواده اش با مصرف ساندویچ فوت کرده گفت: پس از انتشار این گزارش در فضای مجازی، نمونه برداری از واحد فست فودی مربوطه، گوشت استفاده شده سالم بود هرچند این امکان وجود دارد که در زمان عرضه کالا گوشت ناسالم استفاده شده باشد؛ اکنون هم هیچ اطلاعی از نتایج آزمایش پزشکی قانونی در اختیار نداریم.

وی با اشاره به آمار افزایشی7.1 درصد فوتی ناشی از تصادفات درون شهری استان گفت:تنها در تیر مرداد ماه امسال 272نفر بر اثر تصادفات درون شهری قربانی بی احتیاطی شده اند که در مدت مشابه سال گذشته این رقم 254مورد به ثبت رسیده است.

همتی با اشاره به کمپین ارتقا ایمنی ترافیک اظهارداشت:بر اساس آمار رسمی پزشکی قانونی فارس در چهار ماهه امسال تعداد فوتی های ناشی از تصادفات 480فوتی به ثبت رسیده این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ای آمار 520فوتی به گزارش شده است.

وی با اعلام اینکه امروزه تصادف به عنوان نخستین علت مرگ ومیر افراد اعلام شده است افزود:درتابستان امسال در فارس 272 هم وطن به قربانی بی احتیاطی افراد شده وخانواده را داغدار کرده است.

همتی آمار روزانه فوتی ناشی از تصادف در کشور را به سقوط روزانه هواپیما تشبیح کرد وگفت: فوت ناشی از تصادفات مانند سقوط روزانه هواپیما با 66سرنشین می ماند که بر اثر این سقوط تمامی افراد جان خود را از دست می دهند.

وی اضافه کرد:هم اینک نوجوانان ومردان قربانیان اصلی این حادثه هستند که قسمت عمده این تصادفات در حوزه برون شهری رخ داده است.

وی آموزش و فرهنگ سازی را از جمله عوامل مؤثر در جهت کاهش تصادفات نام برد و گفت: همه باید با برنامه ریزی مناسب و دقیق گامی به سوی ارتقاء و اعتلای فرهنگ ایمنی و به تبع آن کاهش سوانح رانندگی برداریم.

همتی ضمن تأکید بر نقش اقدامات ایمن سازی در کاهش تصادفات رانندگی بیان کرد:به گفته متولیان امر در حال حاضر فعالیت های گسترده ای در زمینه ایمن سازی در محورهای ارتباطی استان در دست انجام است که امیدواریم با انجام این گونه اقدامات علاوه بر رفع وکاهش نقاط حادثه خیر شاهد کاهش آمار تصادفات باشیم.

کلید واژه :

مراکز تهیه و توزیع

،

مواد غذایی

،

متخلف

،

فارس

،

پلمپ

ثبت نظرات
captcha