کد خبر : ۳۴۳۸۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تخلیه زباله های عفونی در شادگان موجب نگرانی شهروندان شده است

آبادان - ایرنا - تخلیه زباله های عفونی در حاشیه خیابان پاسداران شادگان موجب نگرانی شهروندان و ساکنان این منطقه شده است.

تخلیه زباله های عفونی در شادگان موجب نگرانی شهروندان شده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، جمعی از ساکنان خیابان پاسداران و عابرانی که از این منطقه گذر کردند روز یکشنبه در تماس با خبرنگار ایرنا نگرانی خود را بابت تخلیه زباله عفونی در این خیابان اعلام داشته و خواستار رسیدگی سریع مسئولان محلی برای جمع آوری زباله های عفونی شدند.
به گفته این شهروندان از آنجا که زباله های عفونی از جمله زباله های ویژه ای هستند که حاوی بسیاری از عوامل بیماری زا بوده و میزان آلودگی آنها بالاست باید به صورت ویژه و جدا از سایر زباله ها جمع آوری، معدوم و از انتشار آن ها در محیط زیست جلوگیری شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تائید خبر تخلیه زباله های عفونی در خیابان پاسداران این شهر گفت: به شهرداری شادگان به دلیل جمع آوری نشدن این زباله ها تذکر داده شده است.
رحیم مجدمی گفت:در صورت ادامه این روند و جمع آوری و معدوم نشدن زباله های عفونی شهرداری شادگان به دادگاه معرفی می شود.
وی دفع نشدن زباله های عفونی را تهدیدی جدی برای سلامت جامعه و محیط زیست عنوان کرد و اظهار داشت: اکثر این زباله ها سرنگ انسولین بوده و منشا آنها مشخص نیست و بازدید میدانی از این مکان بیانگر این واقعیت است که این زباله ها چند روز است که در این منطقه انباشته شده و جمع آوری نشده اند.
مجدمی گفت:زباله های مطب ها و تنها بیمارستان شادگان به صورت بهداشتی جمع آوری و دفع می شود ولی منشا زباله های عفونی رها شده در حاشیه خیابان پاسداران احتمالا مصرف شخصی سرنگ های انسولین می باشد.
شهرستان شادگان در 75 کیلومتری آبادان و 120 کیلومتری اهواز واقع است.

انتهای پیام

کلید واژه :

تخلیه

،

زباله

،

های عفونی

،

شادگان

ثبت نظرات
captcha