کد خبر : ۳۴۳۸۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد

بمنظور افزایش فضای سبز بهبود محیط زیست کشف رود رودپارک می شود

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: افزایش سرانه فضای سبز، بهبود محیط زیست و توسعه و آبادانی شهر از اهداف احداث رودپارک است.

بمنظور افزایش فضای سبز بهبود محیط زیست کشف رود رودپارک می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمدرضا سلامی در خصوص احداث رودپارک در کشف رود اظهار کرد: کل مسیر کشف رود که در محدوده شهر مشهد قراردارد، مکان هایی وجود دارد که ظرفیت احداث رودپارک را داراست و توسط مشاور شهرداری تعیین می شود.

وی افزود: مشاور مشخص شده برای این کار پس از اینکه مطالعات زیست محیطی، اجتماعی، اقتصادی و هر گونه مطالعات و بررسی هایی که لازم است را انجام داد، اعلام می کند که کدام محل ها و مکان ها قابلیت بارگزاری و اجرای رودپارک را جهت استفاده بهتر و بیشتر شهروندان دارد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد، مکان هایی با پهنای بیش تر و عریض تر را برای احداث و ایجاد رودپارک مناسب دانست و عنوان کرد: در جاهایی که مسیل و بستر کال، پهنای بیشتری داشته و عریض تر است، امکان ایجاد و احداث رودپارک بیشتر است.

سلامی ادامه داد: بخش قابل توجهی از مطالعات لازم توسط مشاور انجام شده است که این تحقیقات در چند فاز در دفتر مطالعات و طراحی شهرداری مشهد انجام شد و کمیسیون تطبیق آن موجود است. احداث رودپارک در مسیر پل شاهنامه به سمت روستای کاظم آباد از نتایج این بررسی ها است.

وی بیان کرد: مسیر بولوار شاهنامه تا عمقی از روستای کاظم آباد محلی است که تاکنون توسط مشاور برای اجرای رودپارک مناسب دیده شده است. فاز دوم این پروژه، طراحی و جزئیات این مسیر است که در حال بررسی و مطالعه مشاور است.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد تشریح کرد: افزایش سرانه فضای سبز، توسعه پارک های خطی در مناطق محروم، بهبود محیط زیست و توسعه و آبادانی شهر از دلایل و اهداف احداث این رودپارک است.

سلامی تصریح کرد: هزینه برآورد شده ای تعیین نشده اما پس از بررسی جزئیات و تکمیل طرح هزینه آن تعیین می شود. زمانی که طرح تکمیل شود، پیمانکار گرفته شده و پروژه آغاز می شود.

انتهای پیام

کلید واژه :

کشف

،

رود

،

،

رودپارک

ثبت نظرات
captcha