کد خبر : ۳۴۳۸۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرماندار سلسله

کشت سیب زمینی در سلسله ممنوع است

الشتر- فرماندار سلسله گفت: کشت سیب زمینی در این شهرستان ممنوع است.

کشت سیب زمینی در سلسله ممنوع است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شریف خسروی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سلسله با اشاره به اینکه هیچ نکته ای وجود ندارد که باید کشت سیب زمینی در سلسله قطع شود و چغندر هم ۱۰ درصد کشت شود، اظهار داشت: در این راستا معرفی افراد خاطی برای استفاده از چاه های آب از سوی جهاد کشاورزی ممنوع است.

وی گفت: چرا مروج های جهاد کشاورزی ۸۰ درصد منطقه قلایی را رها کرده اند؛  هنر آن است که جامعه را یکپارچه جلو ببریم.  

فرماندار سلسله با اشاره به اجرای طرح به نژادی دام ادامه داد: این طرح باید به منطقه «قلایی» نیز تسری داده شود و همه منافع را باید مد نظر قرار دهیم.

خسروی بیان کرد: هر چاه آبی که برای سیب زمینی استفاده کنند باید اعمال قانون شوند و جریمه برای کشاورزان محسوب شود؛ ارائه و نظارت بر اجرای برنامه کاری به کشاورزان برعهده جهاد کشاورزی است.

وی یادآور شد: جهاد کشاورزی باید کشت جایگزین برای سیب زمینی را معرفی کند و برای نصب کنتورهای هوشمند روی چاه های کشاورزان نیز اقدام شود.

فرماندار سلسله همچنین آزادسازی حریم سراب امیر را یادآور شد و گفت: حریم خیلی از سراب ها و منابع ملی ما مسدود شده اند؛ واگذاری هر گونه منابع طبیعی درشهرستان ممنون است و همه دستگاه ها و جهاد کشاورزی مراقبت کنند و ازحریم رودخانه ها با همکاری منابع طبیعی حفاظت کنند.

کلید واژه :

کشت

،

سیب زمینی

،

ممنوع

،

به

،

نژادی دام

ثبت نظرات
captcha