کد خبر : ۳۴۳۸۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دبیر شورای پدافند غیرعامل استانداری گیلان

دستگاه ها برای مقابله با تهدیدات برنامه ریزی مدون داشته باشند

رشت- دبیر شورای پدافند غیرعامل استانداری گیلان با تأکید بر لزوم برنامه ریزی مدون دستگاه ها برای مقابله با تهدیدات، گفت: وجود برنامه ریزی سبب کاهش خسارت می شود.

دستگاه ها برای مقابله با تهدیدات برنامه ریزی مدون داشته باشند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، امیرمحمدپور بعدازظهر یکشنبه در نخستین جلسه شورای پدافند غیرعامل رشت که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: مهمترین مسئولیت در برابر تهدیدات دشمن  داشتن برنامه های مدون تدوین اجرای آن برای تحمیل کمترین خسارت است.

وی با بیان این که دشمن با استفاده از فشار اقتصادی و ظرفیت های رسانه ای به دنبال اشاعه یاس و ناامیدی در میان مردم است، اظهارکرد: باید با انسجام و همدلی دشمن را از اهدافش دور کنیم.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استانداری گیلان در ادامه شهرستان رشت را به لحاظ زیرساختی بسیار مهم دانست و گفت: با توجه به اهمیت این موضوع حفاظت از زیرساخت ها و کاهش آسیب پذیری و حفظ جان و مال مردم مهمترین برنامه و هدف در پدافند غیرعامل است.

محمدپور با بیان اینکه امروز مباحث زیستی محیطی استان گیلان را تهدید و با توجه به شرایط خاص منطقه ای از حساسیت بسیاری برخوردار است، خاطرنشان کرد: متاسفانه به رغم اطلاع رسانی در زمینه خطرات گیاه مهاجم سنبل آبی امروز شاهد درگیر شدن ۳۳ هکتار از اراضی  شهرستان لنگرود با این گیاه مهاجم هستیم.

وی یادآورشد: طی روزهای گذشته جمع آوری این گیاه مهاجم از این منطقه آغاز شده و تا جمع آوری کامل آن ادامه دارد.

لزوم گفتمان سازی دستگاه های فرهنگی در پدافند غیرعامل 

در ادامه این جلسه معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت نیزبا تاکید بر اینکه دستگاه های فرهنگی برای گفتمان سازی پدافند غیرعامل باید تلاش کنند، افزود: امروز یکی از مهم ترین اقدامات در حوزه پدافند غیرعامل بر عهده مسئولان است.

علیرضا انصاری با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی بوده و به مجموعه اقداماتی گفته می شود که به جنگ افزار نیاز ندارد، گفت: با اجرای پدافند غیرعامل می توانیم از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرده و یا به حداقل برسانیم.

وی پدافند غیرعامل را یک اصل عقلایی، قرآنی و منطبق با آموزه های دینی و سیره ائمه اطهار (ع) دانست و اظهار کرد: پدافند مجموعه ای از برنامه و اقدامات برای مصون سازی و آسیب ناپذیری کشور از تهدیدات، آسیب ها و خطرها است.

انصاری تأکید کرد: همه دستگاه ها در راستای تقویت تجهیزات و ابزار و امکانات باید تلاش کنند تا در مواقع بحرانی شدت آسیب و خسارت کمتر شود.

کلید واژه :

مقابله

،

تهدیدات

ثبت نظرات
captcha