کد خبر : ۳۴۳۸۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو

پروژه کارخانه احیای مستقیم چادرملو به مراحل پایانی نزدیک می شود

یزد ـ مدیر مجتمع صنعتی چادرملو گفت: پروژه کارخانه احیای مستقیم چادرملو به مراحل پایانی خود نزدیک می شود.

پروژه کارخانه احیای مستقیم چادرملو به مراحل پایانی نزدیک می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمود مصری نژاد در نشستی خبری با اشاره به دلایل تاخیر در مراحل راه اندازی پروژه ساخت واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو اظهار داشت: موانع به وجود آمده در ترخیص برخی قطعات این واحد صنعتی از گمرگ، مانع از راه اندازی آزمایشی کارخانه تولید آهن اسفنجی چادرملو که قرار بود تا پایان شهریور ماه انجام شود، شده است.

وی با بیان اینکه میزان تولید گندله آهن در کارخانه گندله سازی چادرملو به ظرفیت ۱۲ هزار تن در روز رسیده است، بیان کرد: طی پنج ماهه گذشته نیز بیش از ۳۳۰ هزار تن شمش فولادی در کارخانه فولاد چادرملو تولید شده و پیش بینی می شود تا پایان امسال ۸۰۰ هزار تن شمش فولادی تولید کنیم.

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو همچنین با اشاره به اینکه فولاد سازی مصارف انرژی بالایی دارد، عنوان کرد: یکی از ویژگی های مجموعه کارخانه فولاد و احیای چادرملو این است که فولاد به روش هات شارژ یا شارژ داغ تولید می شود و در این روش آهن اسفنجی پیش از سرد شدن و با دمای تا ۷۰۰ درجه وارد کوره ذوب می شود.

مصری نژاد خاطرنشان کرد: بر این اساس انرژی مورد نیاز حدود یک سوم کاهش پیدا خواهد کرد و از طرفی با کاهش زمان ذوب، سبب افزایش میزان تولید فولاد نیز خواهد شد به طوری که در این واحد تولیدی که دارای ظرفیت اسمی یک میلیون تن است، می توان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن شمش فولادی تولید کرد.

وی از سرمایه گذاری عظیم چادرملو در شهر اردکان برای تامین پساب از طریق جمع آوری و تصفیه فاضلاب بهداشتی این شهر خبر داد و بیان کرد: این شبکه رسما وارد مدار شده و مشغول فعالیت است.

مصری نژاد ادامه داد: همچنین با مشارکت سه شرکت چادرملو، گل گهر و مس سرچشمه طرح راه اندازی خط انتقال آب از خلیج فارس برنامه ریزی شده و در حال حاضر خط لوله از بندرعباس به گل گهر در حال اجراست پس از آن از «کگل» به مس سرچشمه بررسی می شود.

وی یادآور شد: فاز سوم این طرح شامل انتقال آب از مس سرچشمه به چادرملو است که قراردادهای لازم در این زمینه بسته شده و در حال اجراست به طوری که در آخرین مراحل مقداری خاکبرداری نیز صورت گرفته است.

کلید واژه :

پروژه

،

کارخانه

،

احیای مستقیم

،

چادرملو

ثبت نظرات
captcha