کد خبر : ۳۴۳۸۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز

انبار ضایعات پلاستیکی در شیراز آتش گرفت

شیراز-ایرنا-رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: یک انبار ضایعات پلاستیکی و مواد شیمیایی واقع در ورودی شهرک صنعتی شیراز که به شیوه ای ناایمن اقدام به دپو ضایعات کرده بود دچار آتش سوزی گسترده شد.

انبار ضایعات پلاستیکی در شیراز آتش گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدهادی قانع افزود: در این آتش سوزی که عصر امروز (بیست و پنجم شهریور) رخ داد، نیروهای امدادی در کمتر از سه دقیقه در محل حاضر شدند.
وی ادامه داد: در پی این حادثه نیروهای عملیاتی هشت ایستگاه آتش نشانی 3، 19، 18، 17، 14، 12، 13، و 16 شیراز با تمام تجهیزات به محل این حادثه واقع در شهرک صنعتی شیراز اعزام شدند.
قانع اضافه کرد: این حریق در منطقه ای به وسعت حدود 2 هزار متر مربع در کارگاهی صنعتی و محوطه ای باز که محل دپو ضایعات پلاستیکی و شیمیایی به شیوه ناایمن بود، اتفاق افتاد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اظهار داشت: این کارگاه به صورت غیر ایمن در قسمت ورودی شهرک صنعتی و در مجاورت کمربندی ایجاد شده که اغلب اتباع افغان مسئولیت کار در این مکان را بر عهده دارند و بر اساس بررسی های اولیه این حریق به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی ایجاد شده است.
وی بیان کرد: به دلیل حساسیت موضوع و مجاورت این محل با شهرک صنعتی شیراز و امکان سرایت آتش، ماموران آتش نشانی حداکثر توان خود را برای کنترل این حریق انجام دادند و با حدود 2 ساعت عملیات ویژه، این آتش سوزی به طور کامل مهار شد.
قانع افزود: بعد از اطفای حریق، ماموران آتش نشانی عملیات لکه گیری و ایمن سازی محل حادثه را انجام دادند.
وی، با بیان اینکه این آتش سوزی خسارت جانی نداشت، گفت: بررسی دقیق تر علت این حادثه و برآورد خسارت آن در دست بررسی است.

انتهای پیام

کلید واژه :

انبار

،

ضایعات

،

پلاستیکی

،

شیراز

،

آتش

ثبت نظرات
captcha