کد خبر : ۳۴۳۸۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شصت دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی فردا آغاز می شود

شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی از فردا دوشنبه در مقر آژانس در وین برگزار می شود.

شصت دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی فردا آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) از فردا دوشنبه در شصت دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین پایتخت اتریش، درباره عوامل اصلی اولویت های کاری آژانس بر روی استفاده صلح آمیز از تکنولوژی های هسته ای بحث خواهد شد.

در این کنفرانس که از 17 تا 21 سپتامبر ( 26 تا 30 شهریور) به طول می انجامد، گستره ای از مسائل از جمله تقویت فعالیت های آژانس در زمینه های علوم، فناوری و کاربردهای هسته ای، افزایش کارآیی پادمان آژانس بین المللی انرژی اتمی و افزایش همکاری های بین المللی ایمنی هسته ای در زمینه های تشعشعات، حمل و نقل و پسمان ها مورد بحث قرار خواهند گرفت.

نمایندگان عضو آژانس در شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره گزارش سالیانه آژانس بین المللی انرژی اتمی مربوط به سال 2017، بیانیه مالی آژانس مربوط به سال 2017 و به روزرسانی برنامه و بودجه مربوط به سال 2019 به بحث خواهند پرداخت.

گزارش هایی برای بحث و گفت وگو توسط دبیرخانه آژانس بین المللی انرژی اتمی آماده شده که به تایید شورای حکام رسیده است. این گزارش ها شامل بازنگری ایمنی و فناوری هسته ای در سال 2018 و گزارش همکاری فنی مربوط به سال 2017 است.

در این کنفرانس وزیران انرژی اتمی و مقامات ارشد انرژی کشورهای عضو آژانس شرکت و سخنرانی می کنند.

هم چنین مدیرکل آژانس در افتتاحیه این کنفرانس سخنرانی خواهد کرد.

علی اکبر صالحی معاون رییس جمهوری کشورمان و رییس سازمان انرژی اتمی نیز به منظور شرکت در این کنفرانس به وین رفته و در این کنفرانس سخنرانی می کند.

انتهای پیام

کلید واژه :

شصت دومین

،

کنفرانس عمومی

،

آژانس بین المللی

،

انرژی

،

اتمی

ثبت نظرات
captcha