کد خبر : ۳۴۳۸۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه

ضعف شهرداری های ناشی از تغییر مکرر شهردار ها است

کرمانشاه_مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه گفت:ضعف شهرداری ها که در کل کشور هم مشاهده می شود شاید به دلیل تغییر مداوم شهردارها باشد.

ضعف شهرداری های ناشی از تغییر مکرر شهردار ها است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، منوچهر فخری امروز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، به زلزله سال گذشته اشاره کرد و افزود: با توجه به پس لرزه های متعدد از سال گذشته تا کنون باید خود را با این شرایط وفق دهیم.

وی با اشاره به ضعف های ساختاری و ماهیتی خاطر نشان کرد: شهرداریها باید بر آیین نامه ماده ۱۰۰ نظارت داشته باشند اما متاسفانه شاهد هستیم که برخی از مهندسین در برخی منازل مسکونی که این آیین نامه ها رعایت نمی شود اعلام می کنند که ۸۰ درصد از آیین نامه رعایت شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه بیان داشت: شهرداریها در این خصوص وظیفه سنگینی برعهده دارند که در حوادثی که پیش می آید شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.

وی در ادامه در خصوص پروژه تله کابین گفت: برای اجرای این قضیه به ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز است که با تغییر پیمانکاری که مشخص شده این رقم به زیر ۲۰ میلیارد تومان می رسد.

فخری افزود: بدون شک بخش خصوصی باید به این قضیه ورود پیدا کند چرا که شهرداری توانایی اجرای کار را نخواهد داشت به همین خاطر اتاق بازرگانی به این پروژه ورود پیدا کرده که تا کنون نتایج مطلوبی در پی داشته است.

وی به ضعف عملکرد برخی شهرداریها اشاره کرد و ابراز داشت: این ضعف که در کل کشور هم مشاهده می شود شاید به دلیل تغییر مداوم شهردارها باشد.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه افزود: در این راستا تلاش می شود شهرداریها را از سلیقه محور بودن به برنامه محور بودن سوق دهیم.

کلید واژه :

ضعف

،

شهرداری

،

شهردار

ثبت نظرات
captcha