کد خبر : ۳۴۳۸۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طوفان مانگوت جان 30 معدنچی فیلیپینی را گرفت

تهران - ایرنا - طوفان سهمگین مانگوت و رانش زمین فیلیپین که روز گذشته (شنبه) آغاز شد، جان 30 معدنچی را در شهر ایتوگان گرفته است.

طوفان مانگوت جان 30 معدنچی فیلیپینی را گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، خبرگزاری شین هوا از مانیل، ژنرال "امانوئل سالومات" یک مقام نظامی بلندپایه فیلیپین در این باره گفت: متاسفانه در این حادثه سیزده تن دیگر از معدنچیان نیز ناپدید شده اند که هنوز هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها در دست نیست.
این معدن در بخش شمالی جزیره لوزون واقع شده است.
طوفان مانگوت اکنون به سواحل چین رسیده و دولت پکن چندین پرواز را لغو و هنگ کنگ نیز خود را برای مقابله با آن آماده کرده است.
این مقام نظامی افزود:در مجموع 43 معدنچی بر اثر رانش زمین در معدن گرفتار شدند که تلاش امدادگران برای نجات جان زنده مانده های احتمالی این حادثه ادامه دارد.
بر اساس آخرین آمار رسمی ارائه شده از سازمان حوادث غیر مترقبه، با کشته شدن این 30 معدنچی، شمار تلفات طوفان قدرتمند مانگوت که بخش شمالی جزیره لوزون فیلیپین را در نوردیده است، به 59 نفر افزایش یافت.
مجمع الجزایر آسیای جنوب شرقی هر ساله شاهد دست کم 20 طوفان است که معمولا باعث مرگ صدها نفر می شود و به میلیونها نفر آسیب می رساند، منطقه ای که بسیاری از ساکنانش در فقر شدید زندگی می کنند.
طوفان مانگوت در فیلیپین تاکنون خسارات زیادی بر جا گذاشته است و پس از تخریب خانه ها و جاری کردن سیلاب هم اکنون به سمت سواحل چین پیش می رود.
این طوفان که شدیدترین طوفان در فیلیپین طی سال جاری به شمار می رود موجب آب گرفتگی اراضی کشاورزی در جزیره لوزون شده است و گزارش ها از ریشه کن شدن درختان و ده ها مورد رانش زمین در نواحی طوفان زده حکایت دارد.
مقامات محلی اعلام کرده اند، به علت قطع برق در سراسر منطقه ، هنوز ارزیابی دقیقی از شمار تلفات انسانی ومیزان خسارات مادی در طول مسیر طوفان به عمل نیامده است.
گفته می شود، رانش زمین موجب مسدود شدن بسیاری از جاده ها در منطقه شده و به علت آبگرفتگی شالیزارهای برنج بخش اعظمی از محصولات کشاورزی منطقه از بین رفته است.
انتهای پیام

کلید واژه :

طوفان

،

مانگوت

،

معدنچی

،

فیلیپینی

ثبت نظرات
captcha