کد خبر : ۳۴۳۸۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده مردم اهواز گفت

ساری آتش در هورالعظیم مهار شد

نماینده مردم اهواز گفت که آتش سوزی در تالاب هورالعظیم با کاهش دمای هوا و رسیدن به کمتر از ۵۰ درجه مهار شد.

ساری آتش در هورالعظیم مهار شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی ساری در گفت وگو با ایسنا علت اصلی آتش سوزی تالاب هورالعظیم  را انتقال آب به مکان های دیگر دانست و گفت: این  موضوع باعث شده که مواد بر اساس گرمای شدید آتش بگیرند، علی رغم اینکه آتش چند بار مهار شده ولی باز حریق ایجاد می شود، در مراحل قبلی  هم چندین بار تا مرحله مهار کامل پیش رفتند ولی حریق  بار دیگر به دلیل گرمای شدید آغاز شد.

وی ادامه داد:عده ای می گفتند حریق عمدی است که اگر عمدی بود باید ادامه می داشت؛ اکنون نیز با کاهش دما و رسیدن دما به کمتر از ۵۰ درجه آتش خاموش و مهار شده است.

ساری با تاکید بر اینکه وزارت خارجه باید این موضوع را پیگیری کند توضیح داد: باید مذاکراتی درباره سیاست های حوزه آب و مسائل امور خارجه با ترکیه آن هم به دور از مجادله صورت گیرد کما اینکه این موضوع را در قالب سوالی از وزیرخارجه پیگیری می کنم.

نماینده اهواز در پایان با بیان این که با اقدامات ترکیه در حوزه مرزهای آبی محیط زیست ایران و عراق شدیدا آسیب می بیند تاکید کرد: باید از طریق دیپلماتیک مشکل آب را حل کنیم، اجازه ندهیم دولت ترکیه در این حوزه هرکاری دلش می خواهد انجام دهد.

انتهای پیام

کلید واژه :

ساری:

،

آتش

،

هورالعظیم

،

مهار

ثبت نظرات
captcha