کد خبر : ۳۴۲۶۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر جهادکشاورزی شهرستان لردگان گفت

آبرسانی سیار به باغات بحرانی لردگان امکان ندارد

شهرکرد- پایگاه خبری محیط زیست ایران- مدیر جهادکشاورزی شهرستان لردگان گفت: با کاهش و افت دبی آب و خشک شدن چشمه های بخش مرکزی و دهستان"ریگ" ، امکان آبرسانی سیار به 700 هکتار از باغات بادام، گردو و سیب وجود ندارد.

آبرسانی سیار به باغات بحرانی لردگان امکان ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عطاء الله خالدی از خشک شدن 300 هکتار از باغات مثمر منطقه "فلارد "،" کوهبان" ،"ابواسحاق " و "باغ بهزاد" این شهرستان در اثر تنش کم آبی در اوایل فصل تابستان امسال خبر داد.
وی یادآور شد: با افت منابع آب منطقه بیش از 700 هکتار از باغات منطقه با کمبود شدید آب مواجه شد.
خالدی، هزینه حمل آب سیار برای حفظ بنیه درختان باغات بی آب منطقه را بالا دانست و تاکید کرد: در هر دوره آبیاری باغات ، حداقل بیش از10هزار تانکر 12هزار لیتری آب نیاز است.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان لردگان از برداشت 40 هزار تن محصولات باغی در سال زراعی گذشته خبر داد و تاکید کرد: برداشت محصول در این شهرستان کمتر از پارسال است.
وی، وسعت زمین های زراعی و باغی آبی شهرستان لردگان را 22 هزار هکتار عنوان و تاکید کرد: اراضی این منطقه توسط یکهزار چاه عمیق آبیاری می شود.
به گزارش ، شهرستان لردگان در 165 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
سالانه در چهارمحال و بختیاری بیش از یک میلیون و 500 هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی تولید می شود و سطح زیرکشت این استان 270 هزار هکتار با 60 هزار بهره بردار است.

انتهای پیام

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

،

فلات مرکزی ایران

،

خوزستان

،

طرح جامع

،

لردگان

ثبت نظرات
captcha