کد خبر : ۳۳۴۴۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نیروگاه زباله سوز ساری تا پایان سال جاری بهره برداری شود گفت

روند اجرای پروژه زباله سوز ساری امیدوارکننده نیست

ساری - نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه قرار است نیروگاه زباله سوز ساری تا پایان سال جاری بهره برداری شود گفت: روند اجرای این پروژه امیدوارکننده نیست.

روند اجرای پروژه زباله سوز ساری امیدوارکننده نیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی اکبر زلیکانی عصر شنبه در حاشیه جلسه شورای شهر ان با اشاره به پیشرفت نیروگاه زباله سوز ساری اظهار داشت: طبق برنامه ریزی قرار است این پروژه تا پایان سال جاری عملیات عمرانی آن به پایان رسد اما روند اجرایی آن امیدوارکننده نیست و بنظر می رسد تا پایان سال آینده نیز بهره برداری نخواهد شد.

وی با عنوان اینکه اعتراضاتی نسبت به اجرای زباله سوز ساری داشته ام گفت: در جلسه ای که در شهرک صنعتی شماره یک تشکیل شد، شهردار به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد و از روند اجرای آن رضایت ندارد این درحالی که این پروژه از نظر منابع مالی مشکل ندارد وبنظر می رسد ضعف در حوزه اجرا است.

زلیکانی یادآور شد: پیمانکار اراده لازم را برای اجرای کار ندارد و تاخیر در روند اجرا سبب شده تا با توجه به تورم ایجاد شده پیمانکار راضی به ادامه کار نیست و نسبت به آینده آن امیدوار نیستیم.

وی درباره طرح تفکیک زباله با اظهار اینکه این طرح شروع شده است گفت: قرارداد قبلی مابا پیمانکار جمع آوری زباله به صورت حجمی است و تاکنون تاثیری روی پرداختی ما تاثیری نداشته است و قرارداد جدید به صورت تناژ منعقد می شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری همچنین با بیان اینکه در استان مازندران طرح جامع مدیریت پسماند نداریم افزود: براساس قانون مدیریت پسماند، زباله های عفونی باید در محل تولید بی خطرسازی و سپس به عنوان زباله معمولی دفن شوند.

زلیکانی یادآور شد: متاسفانه علیرغم پیگیری های صورت گرفته به دلیل نبود اراده در کارگروه های شهرستانی، سازمان علوم پزشکی به عنوان نماینده و متولی درمان هنوز پای کار نیامده اند و این امر سبب بروز برخی بیماری و انتقال آن می شود.

وی تصریح کرد: متولی طرح جامع پسماند شهرداری ها نیست و باید پرسیده شود چرا طرح جامع به دهیاری ها، بخشداری ها، شهرداری ها و راهداری ها ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه شهرداری ساری قریب به ۱۰ میلیارد تومان ماهانه حقوق پرداخت می کند گفت: تاکنون پرداخت حقوق کارکنان با تاخیر مواجه نشده است و درحال حاضر سازمان عمران نه تنها از شهرداری طلبکار نیست بلکه به شهرداری بدهکار است.

زلیکانی درباره فاز دوم بوستان ملل نیز گفت: تاکنون منتظر بودیم برداشت محصول در اراضی اجاره ای بوستان صورت گیرد و باید پنج میلیارد تومان برای واگذاری اراضی به مستاجران پرداخت کنیم و با این حال پروژه لاینیگ به طول ۶.۵ کیلومتر در دست اجرا است.

نایب رئیس شورای شهر ساری با عنوان اینکه پروژه بوستان بانوان نیز بزودی تکمیل می شود گفت: محصورسازی فضای آزاد بوستان هزینه زیادی دارد و نیازمند اعتبار کلانی است.

کلید واژه :

روند اجرای پروژه زباله سوز ساری امیدوارکننده نیست

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha