کد خبر : ۳۳۱۲۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

8 خط مترو 50 هزار قنات رادر تهران از بین برده است

عضو شورای شهر تهران گفت: متاسفانه به دلیل نداشتن مطالعات زیست محیطی در انجام پروژه ها، توسعه 8 خط مترو موجب نابودی 50 هزار قنات در تهران شده است.

8 خط مترو 50 هزار قنات رادر تهران از بین برده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسن خلیل آبادی در نشست خبری عملکرد یکساله کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در پاسخ به پرسش مبنی بر علت خشک شدن چشمه علی اظهار داشت: چشمه علی بر اثر حفاری هایی که برای ادامه خط 6 مترو از دولت آباد به ضلع شرقی عبدالعظیم حسنی ایجاد شده است، این چشمه را دچار نقصان کرده و مسئولین مترو تلاش می کنند که اعلام کنند خشک شدن این چشمه به دلیل خشکسالی و کاهش آب های سطح است.

وی ادامه داد: حفاری هایی که در این منطقه اتفاق افتاده بود باعث شد آب این چشمه خشک شود و این میراث 8 هزار ساله با بحران مواجه شود. متاسفانه در کشورهای در حال توسعه پدیده های نو پیوست های درست مطالعات زیست محیطی و فرهنگی و اجتماعی را ندارد.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: 8 خط مترو، 50 هزار قنات رادر تهران از بین برده است و کلی مزارع، باغات و مراکز تاریخی با مشکلاتی مواجه شدند و ما شاهد این بودیم که هواکش یکی از خطوط مترو از مقابل موزه فرش بیرون آمده بود.

خلیل آبادی افزود: آب چشمه علی در حال حاضر به کانال های مترو ریخته می شود و دستگاه های مترو به همراه 20 پمپ در حال تخلیه آب و ریختن آن به فاضلاب سرخه حصار هستند.

وی  افزود: یک میراث فرهنگی هنگامی که آسیب می بیند تا وقتی رفع نشود سر تیتر اخبار دنیاست.

عضو شورای شهر تهران  گفت: هویت ملی ما به این میراث بستگی دارد اگر برج نداشته باشیم تکنولوژی نداشته باشیم می توانیم به دست آوریم ولی هویت مان را نباید اجازه دهیم نابود شود.

ادامه دارد..

کلید واژه :

مترو

،

قنات

ثبت نظرات
captcha