کد خبر : ۳۳۱۲۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انرژی امواج دریا اقتصادی نیست-انرژی تجدیدپذیر خورشیدی برای مازندران

عضو هئیت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه تا 50 سال آینده قطعا باید به سمت استفاده از انرژی های تجدیدشونده پیش برویم، گفت: استفاده از انرژی امواج دریا مقرون به صرفه نیست.

انرژی امواج دریا اقتصادی نیست-انرژی تجدیدپذیر خورشیدی برای مازندران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عزیر عابسی در گفت وگو با   مازندران، در مورد ویژگی انرژی های تجدیدپذیر اظهار کرد: انرژی های تجدیدپذیر در مقیاس عمده عمر انسان قابلیت تجدیدپذیری یا بازگشت پذیری داشته و منبع بسیاری از آن ها خورشید است.

وی با اشاره به اینکه نور خورشید، باد، باران موج، جزر و مد و گرمای حرارتی زمین همه جز انرژی های تجدیدپذیر هستند، تصریح کرد: با توجه به توسعه جهان و روند افزایشی استفاده از سوخت های فسیلی و آلایندگی های ایجاد شده برای محیط زیست در پی استفاده از این نوع انرژی،امروزه دنیا به سمت استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر حرکت می کند.

عضو هئیت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه باید سوخت های تجدیدپذیر به زودی جایگزین سوخت ها فسیلی شود، خاطرنشان کرد: در استان مازندران انرژی خورشیدی از نظر میزان تابش از نیمه جنوبی کشور پایین تر است اما می توان گفت از میانگین جهانی کمی بالاتر بوده و این یعنی از این انرژی می شود در مقیاس محلی استفاده کرد.

دبیر کارگروه محیط زیست و پسماند اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران با اشاره به اینکه به دلیل نبود پهنه بادی مناسب نمی توان از انرژی بادی و توربین در استان استفاده کرد، یادآور شد: انرژی موج دریا در مازندران هنوز مورد استفاده چندانی قرار نگرفته و در حال تحقیق و بررسی در این زمینه هستیم.

عابسی خاطرنشان کرد: تاسیسات استفاده از انرژی امواج گران است و هنوز در جهان نیز به این منبع به چشم انرژی قابل اعتماد نگاه نمی کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از انرژی امواج به دلیل عدم صرفه اقتصادی و راندمان پایین هنوز در مرحله تحقیقاتی قرار دارد، اظهارکرد: ناگزیر تا  50سال آینده باید از انرژی های تجدیدشونده در مازندران بهره بگیریم که قطعا همچنان انرژی خورشیدی یکی از مهم ترین انرژی ها خواهد بود.

انتهای پیام

کلید واژه :

نیروگاه خورشیدی

،

انرژی امواج دریا

ثبت نظرات
captcha