کد خبر : ۳۳۱۰۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی

۳۶ فقره در تصادف در جاده های خراسان جنوبی به وقوع پیوست

بیرجند- رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از وقوع ۳۶ فقره تصادف در جاده های استان طی هفته گذشته خبر داد.

۳۶ فقره در تصادف در جاده های خراسان جنوبی به وقوع پیوست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سرهنگ حسین رضایی اظهار داشت: طی هفته گذشته ۲۸ فقره تصادف جرحی در محورهای مواصلاتی استان رخ داد که این تصادفات ۳۱ مجروح برجای گذاشت.

وی همچنین به وقوع سه فقره تصادف فوتی طی این مدت اشاره کرد و گفت: در این تصادفات نیز چهار نفر جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین از مجموع تصادفات هفته گذشته پنج  فقره خسارتی بوده و خسارت جانی در پی نداشته است.

رضایی با اشاره به وقوع ۴۵ درصد تصادفات این مدت در محورهای اصلی، بیان داشت: ۱۰ درصد این حوادث در محورهای فرعی و ۴۵ درصد نیز در جاده های روستایی به وقوع پیوسته است.

ثبت ۱۲ هزار تخلف رانندگی

وی، دلیل ۵۲ درصد از این تصادفات را عدم توجه به جلو دانست و گفت: رعایت حق تقدم، تخطی از سرعت مطمئنه و و انحراف به چپ نیز از جمله مهمترین علل حوادث ترافیکی هفته گذشته بوده اند.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان این که ۳۹ درصد از این تصادفات به شکل واژگونی بوده است، عنوان داشت: خودروهای سواری را با ۶۵ درصد بیش ترین عامل مقصر در وقوع این تصادفات بوده اند.

رضایی همچنین از ثبت ۱۲هزار و ۳۸۲ فقره تخلف رانندگی در این مدت خبر داد و افزود: از این میزان شش هزار و ۶۱۶ فقره تخلف حادثه ساز بوده است.

وی اضافه کرد: در این ارتباط ۹۰ دستگاه خودرو و ۶۵ دستگاه موتورسیکلت متخلف توقیف و  ۱۳۳ راننده فاقد گواهینامه راهنمایی و رانندگی شناسایی و اعمال قانون شده اند

کلید واژه :

ایمنی

ثبت نظرات
captcha