کد خبر : ۳۳۰۴۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

صیاد حرفه ای سابقه دار در مشهد دستگیر شد

مشهد- پایگاه خبری محیط زیست ایران- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از دستگیری یک صیاد حرفه ای و سابقه دار در مشهد همراه با 350 قطعه پرندگان وحشی خبر داد.

صیاد حرفه ای سابقه دار در مشهد دستگیر شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به نقل از ابوالفضل شعبانی گزارش داد: ماموران یگان حفاظت یک صیاد حرفه ای را هنگام صید پرندگان در یکی از روستاهای اطراف مشهد شناسایی و دستگیر کردند.
وی ادامه داد: این صیاد سابقه دار که چندین پرونده تخلف صید پرندگان وحشی دارد دیروز پس از یک هفته کار اطلاعاتی و با همراهی کارشناسان اداره حقوقی و ماموران یگان محیط زیست به دام افتاد.
او به تعقیب 25 کیلومتری خودروی این متخلف توسط ماموران اشاره و بیان کرد: پس از توقف خودروی سواری متهم و بازرسی آن 350 قطعه انواع پرندگان وحشی همچون چکاوک وحشی، سهره، چک چک و گنجشک کوهی کشف و ضبط شدند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی همچنین به تلف شدن تعدادی از پرندگان صید شده به علت شرایط نامناسب حمل اشاره و بیان کرد: این متخلف با گستردن دام بر روی چشمه ها اقدام به صید و پرندگان را برای فروش به تهران منتقل می کرد. وی با هوشیاری ماموران یگان و همکاری نیروهای بسیج حوزه 10 حضرت مسلم دستگیر و روانه بازداشتگاه شد.
وی ضمن اشاره به رهاسازی این پرندگان در زیستگاه طبیعی، از مردم تقاضا کرد هرگونه تخلفات زیست محیطی را از طریق شماره تلفن همراه 09159055970 بطور مستقیمً به فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اطلاع دهند.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha