کد خبر : ۳۲۵۴۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شهردار بیستون

پاکسازی شهر تاریخی بیستون از زباله و پلاستیک

کرمانشاه - پایگاه خبری محیط زیست ایران - شهردار بیستون از پاکسازی چندین نقطه این شهر تاریخی و گردشگری استان کرمانشاه به مناسبت روز پاکسازی جهانی زمین با همکاری دوستداران طبیعت خبر داد.

پاکسازی شهر تاریخی بیستون از زباله و پلاستیک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شورش فرامرزی روز جمعه افزود: این برنامه امروز با حضور اعضای انجمن زیست بوم سبز پرآو، پیام آوران اردیبهشت کرمانشاه و پاکبانان شهرداری بیستون برگزار شد.
او گفت: در این برنامه، زمین عرصه کاجستان بی نظیر بیستون به عنوان یکی از مراکز تفریحی و سیاحتی استان کرمانشاه و همچنین جاده پلیس راه بیستون - کرمانشاه به عنوان ورودی شرقی کرمانشاه از زباله و پلاستیک پاکسازی شد.
وی اظهار داشت: این مراسم هر ساله روز 24 شهریور برگزار می شد که امسال به دلیل مصادف شدن این روز با اول هفته یک روز زودتر انجام شد.
بیستون در 30 کیلومتری شرق کرمانشاه از مناطق کهن ایران محسوب می شود که آثار تاریخی به جا مانده از این منطقه امروز یکی از مناطق دیدنی و گردشگری کشور محسوب می شود.
در عرصه محوطه تاریخی، فرهنگی و طبیعی بیستون 28 اثر ثبت شده ملی وجود دارد و تاکنون در حریم آن نیز بیش از 150 اثر تاریخی شناسایی شده که از این تعداد 88 اثر آن در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

کلید واژه :

پسماند

،

جمع آوری پسماند

،

نذر جمع آوری زباله

،

بازیافت پسماند

،

بازیافت

،

جمع آوری زباله

،

زباله

ثبت نظرات
captcha