کد خبر : ۳۲۵۴۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر صنعت معدن و تجارت

اهمیت حفظ محیط زیست در کنار تولید

رشت - پایگاه خبری محیط زیست ایران - وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه حفظ و نگهداری از محیط زیست در کنار تولید مهم است، گفت: نوسازی شرکت چوکای رضوانشهر، تنها راه برون رفت از رکود است.

اهمیت حفظ محیط زیست در کنار تولید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد شریعتمداری روز جمعه پس از بازدید از مجموعه صنایع چوب و کاغذ ایران(چوکای رضوانشهر) و در جمع تعدادی از کارگران و مدیران این کارخانه افزود: نوسازی و استفاده از ماشین آلات و فناوری روز دنیا تنها راهکار برون رفت این مجموعه عظیم از رکود خواهد بود.
وی ادامه داد: به روز شدن شرکت باعث می شود هزینه های سربار تولید کاهش یافته، تولید به حداکثر رسیده ، محصولات قابلیت رقابت در بازارهای جهانی یافته و توان تولید نیز افزایش یابد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه کاغذ یکی از نیازهای اساسی کشور است، گفت: دست همه سرمایه گذاران اعم از دولتی، خصوصی، شبه دولتی که در این زمینه فعالیت می کنند را می فشاریم و می خواهیم برای افزایش تولید بدون تعرض به مسائل زیست محیطی (جنگل) اقدام کنند.
شریعتمداری اضافه کرد: کارخانه چوکای رضوانشهر، دارای موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی در منطقه و نزدیک به کشورهای آسیای میانه است و دارایی های وسیعی در زمینه چوب و آخال دارد و این مجموعه عظیم تولیدی با قرار گرفتن در مرز آبی، می تواند از این موقعیت استفاده کند.
وی در خصوص رفع مسائل جاری شرکت گفت: در کمیسیون رفع موانع تولید استان که به ریاست استاندار تشکیل می شود راه هایی از جمله استمهال پرداخت بدهی های آن شرکت، تامین نیازمندی ها از طریق شستا برای پرداخت بدهی حقوق کارکنان ، ایجاد بازارهای مختلف برای حل مشکلات شرکت و درنظرگرفته شدن ارز دولتی که در اختیار این شرکت ها قرار می دهیم از گروه 2 مدنظر باشد.
صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا) واقع در شهرستان رضوانشهر سال 1352 طراحی، در سال 1357 به بهره برداری رسید و 400 هزار هکتار از جنگل های گیلان با ظرفیت سالانه 500 هزار متر مکعب حوزه تأمین چوب و منابع اولیه این کارخانه با هدف تولید 150 هزار تن کاغد در سال بود که هم اکنون این مجموعه عظیم صنعتی بدلایل مختلف با رکود شدید مواجه است.
عمده سهامدار این کارخانه، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و صندوق بازنشستگی کشوری هستند.
شهرستان رضوانشهر در 75 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

انتهای پیام

کلید واژه :

محيط زيست

،

شاخص محيط زيست

،

شاخص عملکرد محيط زيست

،

تولید

ثبت نظرات
captcha